Heineken chce walczyć z Guinnessem

Dyrektor marketingu stoutów i cydrów w Heineken Ireland poinformowała, że firma, którą reprezentuje, wprowadza na irlandzki rynek nowego stouta, a ten ma stać się konkurencją dla rodzimego i zakorzenionego na wyspie od lat Guinnessa.

Dyrektor Paula Conlon (na zdjęciu), stwierdziła, iż ciemne piwo, które Heineken zamierza wprowadzić szeroko na irlandzki rynek, powiali się początkowo w 300 pubach w całym kraju, a premiera zaplanowana została na okres otwarcia wnętrz pubów i barów lub najdalej na wrzesień tego roku. Na podstawie wielkości sprzedaży, firma Heineken, podejmie ostateczną decyzję, czy jej produkt, pozostanie i będzie rozwijany na wyspiarskim rynku, czy może produkcja zostanie zarzucona lub trafi na inne rynki.

Heineken chce stać się ważną częścią produkcji stoutów, więc zagrozić dominacji Guinnessa, chociaż już teraz można chyba powiedzieć, że wierność tradycyjnemu irlandzkiemu piwu, nie da wielu klientów Heinekenowi Irlandii.

Dyrektor Paula Conlon spodziewa się jednak, że produkt Heinekena, nawet w Irlandii zdobędzie duże grono zwolenników i wejdzie do grona piw głównego nurtu. Heineken dodaje, iż zaplanował też potężną kampanię reklamową związaną ze wprowadzeniem swojego stouta, a ta wkrótce pojawi się w przestrzeni medialnej.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Nieszczęśliwy Mart
Dziurawa kwarantanna
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian