Harris nie ma zaufania społecznego

Jedna z irlandzkich gazet przeprowadziła swój sondaż zaufania, a ten dotyczył osób, które informują nas o stanie epidemiologicznym kraju.

Do niedawna opinii publicznej nieznany był doktor Tony Holohan, czyli dyrektor medyczny w Departamencie Zdrowia, chociaż to ważne stanowisko, to raczej ukryte przed oczami społeczeństwa. The Liberal zastanawiał się jednak, jakim zaufaniem cieszy się właśnie Holohan, w porównaniu ze swoim szefem Simonem Harrisem.

Wyniki ankiety są druzgocące dla szefa resortu, bo dyrektor w Ministerstwie Zdrowia, wygrał przytłaczającą większością głosów, a Harris…

…, minister zdrowia może zastanawiać się tylko, co aż tak bardzo odpycha od niego ludzi?

Z badania wynika, że zaufanie do dr. Holohana ma 82% respondentów, natomiast Simon Harris może cieszyć się zaufaniem zaledwie 18% osób, które wypowiadały się w tej kwestii. Tym samym uznano, że lepszym ministrem zdrowia, były teraz dr Tony Holohan, niż dotychczasowy szef tego departamentu.

Mówi się też, co podkreślają w komentarzach czytelnicy The Liberal, że to nie Harris, ani nawet Varadkar „rządzą” koronawirusowymi poczynaniami, a najwięcej do powiedzenia ma w tej sprawie, więc proces decyzyjny, przejął dr Holohan. Dyrektor w Departamencie Zdrowia jest też głównym doradcą ministra Harrisa w kwestii obostrzeń związanych z wirusem Covid-19, czyli jego szef, minister Harris, jest jedynie wykonawcą poleceń i nadaje moc sprawczą decyzjom Holohana.

Cóż, tak to się zazwyczaj dzieje, że nie osoby, które pokazują się publicznie, firmują działania swoją twarzą, mają największy wkład w jakąś sprawę. Tu można przypomnieć pracowników służby zdrowia, którzy z poświęceniem wykonują powierzone im obowiązki, ale nie chodzi tu tylko o lekarzy i pielęgniarki, bo lecznictwo zamknięte to cały zespół osób. Pamiętać należy więc o pomocach medycznych, salowych, ekipach utrzymujących szpitale w czystości, ale też obsługę techniczną szpitali, więc i osoby pracujące w pralniach, kuchniach i techników, którzy dbają, aby cały szpitalny sprzęt działał tak, jak powinien.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

Polska-IE: Udostępnij...
Kolejne środki wyda
Prawie 950. pracowni
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish