Handlowcy z Cork zjednoczyli się w działaniach dla dobra osób z autyzmem

Kilka największych marek, ale też mniejsi handlowcy z Cork, zjednoczyli się i zapewnią wspólnie „ciche godziny”.

Inicjatywa, którą wspiera Cork Business Association (CBA), spotkało się z szerokim oddźwiękiem wśród sprzedawców detalicznych, a ci uznali, że powinni wyjść naprzeciw oczekiwaniom osób z autyzmem, zespołem Downa, chorobą Alzheimera, demencją, uszkodzeniem mózgu i wprowadzą tzw. cichą godzinę.

Sklepy, które postanowiły włączyć się na stałe do akcji „Cicha godzina”, zapewniają, iż w każdą niedzielę, w pierwszej godzinie po otwarciu sklepu, światło będzie przyciemnione, muzyka z głośników ledwie słyszalna, wyłączone zostaną wszelkie kasowe dźwięki, a personel, nie będzie uzupełniał w tym czasie towaru na półkach.

Jednocześnie wszyscy pracownicy sklepów, które włączyły się do działań na rzecz „cichej godziny”, przejdą specjalne szkolenia za zakresu potrzeb klientów o szczególnych wymaganiach zdrowotnych, więc będą posiadać wiedzę, w jaki sposób pomóc osobom chorym w zakupach.

Pionierem w Cork w zakresie umożliwienia spokojnych zakupów osobom chorym był sklep marki Marks & Spencer, który już trzy lata temu wprowadził „cichą godzinę”, a teraz dołączają do niego Debenhams, Brown Thomas, Merchants Quay Shopping Center, Penneys, Vibes & Scribes, Fitzgeralds Menswear, Casey’s Furniture i Diana O’Mahony Jewellers, a także H&M, Topshop, Sketchers i SpecSavers.

To oczywiście nie wszystkie sklepy, które dołączyły do akcji, bo i jest liczne grono małych i średnich sprzedawców detalicznych, a tych nie sposób wymienić. W każdym razie, wszystkie placówki handlowe, która przyłączyły się do inicjatywy, będą bardzo wyraźnie oznaczone, a klienci otrzymają pełną informację o „cichej godzinie” od zatrudnionego tam personelu.

Bogdan Feręc

Źr: CBA

Polska-IE
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish