Guinness kończy z plastikiem

Irlandzki producent i właściciel marki Guinness poinformował, że rezygnuje z używania plastiku i zaprzestanie pakowania swoich wyrobów w ten właśnie materiał.

W związku z zapowiedzią, z produktów Guinness, Harp, Rockshore i Smithwick zniknie folia termokurczliwa, a zastąpi ją tektura, którą można poddać recyklingowi i w pełni ulega biodegradacji. Z produktów marki usunięte zostaną również plastikowe pierścienie łączące pojedyncze np. puszki w opakowania zbiorcze po cztery lub sześć sztuk.  

Nowe opakowania produktów Guinnessa pojawią się na sklepowych półkach już w sierpniu tego roku, aby i tę firmę wpisać w nurt ekologiczny.

Operacja nie jest tania, bo Diageo, które jest właścicielem marek zmieniających opakowania, musi zainwestować 18,5 mln € w nowe maszyny do pakowania, ale i opracowanie wzornictwa oraz przygotowanie łańcuchów dostaw. Modernizacji ulegną też linie do pakowania, ale właściciel zapewnia, że nie wpłynie to na proces produkcji i z tego powodu, nie zamierza wstrzymać produkcji nawet na jeden dzień.

Pierwszym zakładem na wyspie, który doczeka się tak poważnych zmian, będzie ten we wschodnim Belfaście w Irlandii północnej, gdzie inwestycja w zmiany procesu pakowania pochłonie 9,25 mln €.

Z informacji, jakie przekazał właściciel marki Guinness, wiemy, iż obecnie firmy zarządzane przez właściciela pakują w plastik mniej, niż 5% swoich wszystkich wyrobów, ale wkrótce ta ilość zmniejszy się do zera, więc roczne zużycie plastiku w Guinnessie spadnie o 400 ton.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: Diageo/Guinness

Podziel się:

Aresztowane za hande
Koniec z alternatywn
Translate »
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn