Grillowanie Sinn Féin w związku z dotacją dla małych firm

Kierownictwo Sinn Féin musi odpowiedzieć na poważne pytania po tym, jak trzy z ich biur, otrzymały płatności z awaryjnego funduszu Covid dla małych firm.

Pojawiły się poważne pytania, na które Sinn Féin ma odpowiedzieć, a dzieje się tak dlatego, iż niektóre z biur partii, otrzymały 30 000 funtów w funduszach awaryjnych dotyczących wsparcia w ramach Covid. Liderka Fine Gael w Seanad Éireann Regina Doherty powiedziała, że ​​w Sinn Féin zapadła w tej kwestii niepokojąca cisza, gdy pojawił się kolejny skandal finansowy, po tym, jak trzy biura ich polityków, otrzymały publiczne pieniądze, przyznawane przez Stormont, do których biura, nie były uprawnione.

Senator Doherty powiedziała, że na kilka pytań należy natychmiast odpowiedzieć i są nimi:

Jak to się dzieje, że Sinn Féin otrzymała 30 000 funtów publicznych pieniędzy z programu ratunkowego Covid, kiedy ich biura nie kwalifikowały się do tego? Kiedy dotacja została zwrócona i jak długo to trwało? Dlaczego trwało aż do teraz i dlaczego ujawniono to do dopiero po dokonaniu płatności, a wypłata pomocy nastąpiła w marcu tego roku? Czy to wszystko zostało spłacone? W jaki sposób otrzymali dofinansowanie bez ubiegania się o nie? Pomimo zapewnień o niewinności, Sinn Féin musi odpowiedzieć na poważne pytania dotyczące tego faktu. Jak dotąd nie udzielali odpowiedzi w tej sprawie. To kolejny incydent z długiej serii nieprawidłowości finansowych dotyczących Sinn Féin. Brak współpracy z SIPO i ogromne sumy pieniędzy od indywidualnych darczyńców pokazują, jak wykorzystują poszczególne jurysdykcje dla własnych korzyści politycznych. Jeśli Sinn Féin jest partią obejmującą całą wyspę, za którą się podaje, to nadszedł czas, aby otworzyli swoje księgi rachunkowe i byli transparentni wobec mieszkańców Irlandii.

*

Trudno nie przyznać racji senator Doherty, bo to z całą pewnością, nie jest to pierwsza nieścisłość finansowa, która dotyczy Sinn Féin na irlandzkiej wyspie.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Polska-IE: Udostępnij
Sinn Féin zarzuca m
Ocena piątego pozio