Google zmienia plany. Nie będzie wynajmować biur w Dublinie

Gigant technologiczny stwierdził, iż nie jest już zainteresowany wynajęciem powierzchni biurowej w Dublinie, chociaż rozmowy w tej sprawie toczyły się od października 2019 roku.

Ze słów rzecznika Google wynika, iż powierzchnia biurowa o powierzchni 202 000 stóp kwadratowych, która leżała w zainteresowaniu potentata technologicznego, nie będzie mu już potrzebna, gdyż zmienił się model zatrudnienia w firmie.

Wcześniej The Irish Times informował, że Google, prowadzi rozmowy z firmą Mapletree z siedzibą w Singapurze, która zajmuje się nieruchomościami, a współpraca miała doprowadzić do podpisania wieloletniej umowy na najem pomieszczeń przy Barrow Street w centrum Dublina.

Rzecznik Google Ireland zapewnił jednak, że firma nadal zamierza inwestować w Irlandii, ale zrobi to w nieco inny sposób, bo pracownicy, swoje obowiązki służbowe, wykonywać będą z domów. Aktualnie w irlandzkim oddziale Google pracuje ponad 8000 osób, a jak powiedział w wywiadzie dla agencji Bloomberg jeden z dyrektorów firmy, na tym się nie skończy, ponieważ w Irlandii, planuje się tworzenie nowych miejsc pracy.

Bogdan Feręc

Źr: The Irish Times/Bloomberg

Polska-IE: Udostępnij
Johnsonowi, „nie w
Boże Narodzenie i N