Google chce zainwestować ok. 700 mln dol. w swoje warszawskie centrum

Firma Goolge ma zainwestować ok. 2,7 mld zł w zakup budynków i kompleksu biurowego The Warsaw HUB – przekazała firma w poniedziałkowej informacji. – Inwestycja Google w Polsce to wyraz wiary w polski rynek i współpracę polsko-amerykańską – skomentował premier Mateusz Morawiecki.

Jak podała amerykańska firma technologiczna, Google „zostanie właścicielem kompleksu biurowego The Warsaw HUB zlokalizowanego na warszawskiej Woli, w którym od zeszłego roku wynajmowała przestrzeń i ulokowała centrum rozwoju technologii chmurowych”. Dodano, że wartość inwestycji w zakup budynków i dalszy rozwój centrum wyniesie blisko 2,7 mld zł.

„Obecnie działalność Google w Polsce koncentruje się na wspieraniu działań na rzecz uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy” – przekazała firma w poniedziałkowej informacji.

Przypomniano, że w ubiegłym tygodniu Google poinformował o przeznaczeniu blisko 40 mln zł na pomoc organizacjom pozarządowym – „środki trafią zarówno do organizacji świadczących bezpośrednią pomoc humanitarną oraz wsparcie w pierwszych tygodniach pobytu uchodźców w Polsce, jak i do inicjatyw, które starają się odpowiedzieć na ich długofalowe potrzeby”.

Dodano, że Google będzie też „wykorzystywać swoje zasoby i przestrzenie, by wesprzeć osoby dotknięte wojną w Ukrainie” – m.in. w Campusie Google for Startups na warszawskiej Pradze ma być utworzone centrum, gdzie lokalne organizacje pozarządowe będą świadczyć pomoc prawną i psychologiczną dla uchodźców.

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS: