Głęboka wiara Leo Varadkara. Szczepionki spodziewa się w tym roku

Wicepremier Leo Varadkar mocno angażuje się w rządowe prace nad ograniczeniem skutków i działalności koronawirusa, więc na bieżąco śledzi postępy w zakresie opracowania szczepionki.

Leo Varadkar jest przekonany, że medykamenty, które opracowywane są w wielu ośrodkach na całym świecie, wkrótce będzie można uznać za skuteczne szczepionki przeciwko koronawirusowi, co uwolni nas od ograniczeń, obostrzeń i zasad, jakimi musimy kierować się obecnie, by chronić przed zakażeniem.

Wg Varadkara, sygnały płynące ze środowiska naukowego są na tyle obiecujące, że z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, iż szczepionka pojawi się niebawem, a następnie trafiać będzie do wszystkich państw na świecie.

The Tánaiste Leo Varadkar postawił tezę, że szczepionka, którą opracowuje firma farmaceutyczna Pfizer, a to ta prawdopodobnie trafi do Irlandii, gotowa do użycia będzie do końca roku.

Prace Pfizer są bardzo zaawansowane i specyfik, który został opracowany przez naukowców pracujących dla tego giganta farmaceutycznego, a jak poinformowali, wyniki wstępnych badań były bardzo dobre, więc mogły przejść do kolejnych etapów badań. Obecnie Pfizer prowadzi testy potencjalnej szczepionki na ludziach, a udział w nich bierze ponad 23 000 osób.

Wyników testów należy spodziewać się już pod koniec października, jeżeli natomiast i te wypadną po myśli naukowców, szczepionka zostanie zgłoszona do rejestracji. Po tej, a już jako pełnoprawne zabezpieczenie przed wirusem SARS-CoV-2, trafiać będzie do poszczególnych krajów, które ją zamówiły i podawać będą swoim mieszkańcom.

Bogdan Feręc

Źr: Newstalk

Polska-IE: Udostępnij