Gitarrrrra już jest w szkole

Niedawno, Studio Dublin Radia Wnet i portal Polska-IE, jako patroni medialni szkoły B’Music College Of Music And Performing Arts przekazali szkole pełnowymiarową gitarę klasyczną.

Sprawa ma swój początek kilka tygodni temu, gdy spotkałem się z właścicielką i dyrektorką szkoły  B’Music Panią Izabelą Kurek, która opowiedziała mi o problemach tej placówki. Jak się okazało, o czym informowaliśmy również w Radiu Wnet, aby utrzymać się w okresie pandemii, sprzedano część instrumentów, jakie wykorzystywane były podczas lekcji, co pozwoliło opłacać regularnie czynsz.

Po zniesieniu ograniczeń szkoła została uruchomiona ponownie, jednak w nieco ograniczonym zakresie, a to tylko z powodu braku instrumentów.

Kiedy wraz z redaktorem Tomaszem Wybranowskim i Radiem Wnet postanowiliśmy pomóc szkole, okazało się, że sami możemy dać przykład i zakupiliśmy gitarę klasyczną, która niedawno przekazana została szkole.

Radość, jaką sprawiliśmy dyrektor szkoły, ale i uczniom była ogromna, co wyrazili, zapraszając nas na przygotowywany właśnie koncert musicalowy. Co istotne, na ten musical, będziemy mieli dla Państwa kilka darmowych wejściówek, o czym poinformujemy w późniejszym terminie.

Ważne jest jednak, że wciąż w szkole brakuje kilku instrumentów, aby przywrócić jej pełnię możliwości kształcenia nowych muzyków. Dlatego zwracamy się z kolejnym apelem o przekazywanie instrumentów dla B’Music College Of Music And Performing Arts. Jesteśmy też w stałym kontakcie z kilkoma filharmoniami w Polsce, które obiecały przekazać szkole wycofywane z użytku instrumenty.

O ile macie Państwo nieużywane już instrumenty muzyczne, można przekazać je za naszym pośrednictwem, a kontaktować się przez pocztę elektroniczną: info@polska-ie.com.

Bogdan Feręc

Studio Dublin Radia Wnet, Polska-IE

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Renault opuszcza Ros
Apel czterech delega
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська