Gardaí wydała ostrzeżenie o oszustwie

Ostrzeżenie wydane z powodu oszustwa związanego z kartami bankowymi AIB (Allied Irish Banks).


Gardaí wydała ostrzeżenie o oszustwie, w którym ludzie podający się za pracowników AIB kontaktują się za pomocą wiadomości tekstowych z osobami posiadającymi konto w AIB. Informując o podejrzeniu, że ich karta bankowa została przejęta.


Osoby fizyczne otrzymują wiadomość tekstową z prośbą o zalogowanie się na stronie internetowej w celu otrzymania nowej karty, proszone są również o podanie osobistego numeru identyfikacyjnego (PIN) oraz innych danych osobowych.
Po zakończeniu „procesu” proszeni są o wysłanie zhakowanej karty na jeden z trzech adresów, z których żaden nie jest powiązany z AIB.


Gardaí przestrzega, aby nie odpowiadać na takie SMS-y, ale prosi, aby zrobić zdjęcie – tzw. zrzut ekranu wiadomości, usunąć ją i zgłosić do lokalnego posterunku GARDA.
Garda National Economic Crime Bureau (GNECB) potwierdziło, że żadna instytucja finansowa nigdy nie zażądałaby od klienta zwrotu karty do banku w takich okolicznościach.


GNECB poinformowała, że ściśle współpracuje z AIB i innymi instytucjami finansowymi, aby zidentyfikować osoby stojące za oszustwem oraz osoby, które otrzymują lub wykorzystują skradzione dane i / lub karty.
UWAŻAJCIE!
Przemysław Zbieroń

Fot. RTÉ News
Shamek w Dublinie

Polska-IE: Udostępnij...
UNICEF: Katastrofaln
Rewolucja motoryzacy
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish