Garda zwiększa ilość nocnych i dziennych patroli

Rzecznik An Garda Siochána poinformował, iż wzmocniona została Krajowa Jednostka Antywłamaniowa Gardy, aby zapobiegać możliwej fali włamań do nieczynnych firm.

Aktualnie znacznie więcej patroli policyjnych nadzoruje miasta, by zapewnić ochronę zamkniętym sklepom, firmom i obiektom magazynowym w całym kraju, a działania prowadzone są w ramach operacji Thor. W sposób szczególny podchodzi się do ochrony wymienionych miejsc w porze nocnej, gdyż wtedy właśnie mogą aktywizować się złodzieje i bandy, które będą próbowały włamywać się do pozostawionych bez opieki obiektów.

Policjanci, których w nocy będzie teraz znacznie większa ilość, niż było to wcześniej, ukierunkowani zostali na nadzór tych części miast, miasteczek i innych rejonów, gdzie zamarła działalność przedsiębiorców, więc lokale pozostają bez nadzoru.

Rzecznik An Garda Siochána:

– W czasie znacznego zmniejszenia liczby włamań domowych, operacja Thor, nasza krajowa operacja antywłamaniowa, prowadzona przez Garda Special Crime Operations, a dotyczyła będzie zapobieganiu włamaniom w biznesie i handlu lokalnym.

Źródła podają, że uzbrojeni członkowie Specjalnej Jednostki Detektywistycznej (SDU) i Krajowego Biura Śledczego (NBCI) zostali przydzieleni do pomocy Krajowej Jednostce Antywłamaniowej, więc i te siły patrolować będą irlandzkie ulice, by zapewnić bezpieczeństwo jego mieszkańcom i właścicielom przedsiębiorstw.

Rzecznik An Garda Siochána:

– Dobrze znane nam gangi włamywaczy stają się sfrustrowane, nie mogą teraz zbyt często napadać na domy, ponieważ wiele z nich, jest przez cały czas pod nadzorem. To się jeszcze nie wydarzyło, ale jesteśmy przygotowani na znaczny wzrost ilości włamań do zamkniętych firm w całym kraju. Mamy więc znacznie więcej jednostek w samochodach, które teraz patrolują kraj w nocy. Jeśli przestępcy zobaczą, że jesteśmy obecnie w dużej sile, to zapewne działać to będzie, jako element odstraszający. Mimo że obecnie nie ma znacznego wzrostu liczby włamań do zamkniętych pomieszczeń, to władze Gardy potwierdziły, że ​​w niedzielę miał miejsce jeden poważny napad rabunkowy.

Garda prosi też mieszkańców Irlandii, iż o ile zauważą niepokojące zachowania lub osoby, które zachowują się podejrzanie, poinformowali o tym bezzwłocznie najbliższy posterunek policji. Garda prosi, aby nie interweniować samodzielnie, a jedynie przekazać telefonicznie informację o możliwej próbie włamania, czy też podejrzeniu innego przestępstwa. W całym kraju można dzwonić pod numer alarmowy 112 lub 999.

Bogdan Feręc

Źr: An Garda Siochana

Polska-IE: Udostępnij...
W marcu Irlandia str
13 zgonów i 402 now
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish