Garda złapała już 350 kierowców

Garda, która rozpoczęła dzisiaj rano akcję „Slow Down Day”, już od rana miała co robić i pierwszy kierowca, który przekroczył prędkość, wpadł w minutę po rozpoczęciu akcji.

W pierwszych godzinach pracy policjantów, w ich ręce trafiło 349 kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, a jak się wydaje, tegoroczne działania przyniosą znacznie więcej zatrzymanych, nie miało to miejsce w poprzednich edycjach „Slow Down Day”. Do godziny 14:00 skontrolowano ponad 44 100 pojazdów, a i udało stworzyć się swoisty ranking kierujących, którzy powinni pojawić się raczej na torze wyścigowym, a nie na irlandzkich drogach.

Na dublińskim odcinku autostrady M50 złapano kierowcę, który gnał z prędkością 202 km/h, chociaż w tym miejscu obowiązuje ograniczenie do 60 km/h. Podobnie było na Old Airport Road, Cloghran w Dublinie i tam złapano kierowcę na 119 km/h w strefie ograniczenia do 60 km/h.

Nie można powiedzieć, aby prowincjusze ustępowali w fantazji jazdy mieszkańcom stolicy kraju, bo w Kenagh w Longford na „sześćdziesiątce”, jeden z kierowców miał 129 km/h. Inagh w hrabstwie Clare nie było już tak spektakularnie, ale 156 km/h na „setce”, to też dobry wynik.

Policjanci pochwycili wielu kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość od kilkunastu do kilkudziesięciu kilometrów na godzinę, a zawsze kończyło się to w taki sam sposób, czyli mandatem.

Bogdan Feręc

Źr: Garda

Polska-IE: Udostępnij...
Dołączyła do nas
Varadkar zapowiada s
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish