Garda rusza kontrolować irlandzkie puby

Dzisiaj do irlandzkich pubów wkroczą funkcjonariusze Gardy, a tych wspierać będą inspektorzy, którzy wyznaczeni zostali do kontroli zgodności zasad, jakie obowiązują dla tych miejsc.

Garda zapowiedziała, że przez cały weekend prowadzić będzie intensywne kontrole w pubach, które zostały już otwarte, a sprawdzać będzie, czy w ich wnętrzach zachowane zostały wszelkie środki bezpieczeństwa, więc dystans społeczny, odpowiednia ilość osób, a obsługa pubów zaznajomiona jest z zasadami koronawirusowej ochrony zdrowia.

Przepisy mają być egzekwowane z pełną surowością, a jak zapowiadają władze naczelne Gardy, żaden z właścicieli pubu, nie może czuć się bezpiecznie, o ile łamie nakreślone przez rząd i władze medyczne zasady.

Policja stwierdza, iż w przypadku naruszenia obowiązujących w kraju przepisów i zasad bezpieczeństwa zdrowotnego, kierować będzie wnioski o wydanie nakazu zamknięcia pubu, chociaż będzie to środek ostateczny. Wcześniej funkcjonariusze mają wydać oficjalne upomnienie, a niezastosowanie się do niego, lub odmowa zastosowania się do wprowadzonych dla pubów norm, skutkować może zamknięciem pubu.

Kontrole Gardy prowadzone będą również w następnych tygodniach, a intensywne działania policji zaplanowano w tym zakresie, także na kolejne weekendy.

Bogdan Feręc

Źr: Garda

Polska-IE: Udostępnij...
Czy to koronawirusow
Irish Water niechęt
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish