Garda rozpoczęła akcję kontrolną

Dzisiaj o godzinie 7:00 rozpoczęła się ogólnokrajowa akcja Gardy, która jest wsparciem dla operacji Fanacht, a obejmuje m.in. zwiększenie widoczności policji na drogach i ulicach.

Policjanci, którzy biorą udział w akcji „szerokiej widoczności”, sprawdzać będą stosowanie się mieszkańców kraju do nowych zaleceń, w tym przestrzegania czwartego poziomu ograniczeń w trzech przygranicznych hrabstwach, ale i chronić będą mienie przed przestępcami, którzy chcieliby wykorzystać okazję i okradać zamknięte firmy. Funkcjonariusze prowadzić będą wzmożony nadzór do północy w niedzielę, a w tym czasie skontrolują też puby oraz restauracje, czy przestrzegają wszystkich zaleceń, jakie wydane zostały przez władze.

Jednocześnie na drogach wylotowych z miast ustawione zostaną punkty kontrolne, a tam policjanci sprawdzać będą, czy podróże, są niezbędnymi i czy kierujący oraz pasażerowie, mają prawo do przemieszczania się poza obręb hrabstw Donegal, Cavan i Monaghan. Sprawdzani będą też kierowcy wjeżdżający do hrabstw przygranicznych, co także ma ograniczyć możliwość potencjalnego kontaktu z osobami zakażonymi oraz zmniejszyć prawdopodobieństwo transmisji wirusa w inne rejony.

Zgodnie z rządowym zaleceniem, osoby z całej Irlandii, powinny powstrzymywać się od podróży poza hrabstwo, w którym mieszkają, a i stosować do zakazu odwiedzin w domach, dodaje Garda. Zastępca komisarza An Garda Siochána John Twomey poinformował w oświadczeniu prasowym, że patrole pojawiać będą się również  na osiedlach, aby przyglądać się zachowaniom mieszkańców miast.

Bogdan Feręc

Źr: An Garda Siochana

Polska-IE: Udostępnij
Coveney optymistyczn
Jak jest z covidem w
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian