Garda podała wyniki z długiego weekendu

August Bank Holiday Weekend okazał się bardzo pracowitym dla irlandzkiej policji, a funkcjonariusze mieli pełne ręce pracy, bo przekraczających prędkość było wielu, a i osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu i narkotyków.

W długi sierpniowy weekend na drogach Irlandii zginęły 4 osoby, a 10 odniosło poważne obrażenia podczas wypadków. Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych była nadmierna prędkość, chociaż nie tylko ten czynnik wpływał na bezpieczeństwo, bo i brawura na drodze prowadziła do wielu niebezpiecznych sytuacji.

Przez trzy weekendowe dni policjanci zatrzymali 2624 kierowców, którzy rozwinęli nadmierną prędkość, natomiast rekordzistą został poruszający się po autostradzie M1, który pędził 203 km/h. Tuż za nim był kierowca z Clare, który jechał sobie 197 km/h.

Garda zatrzymała też 105 kierowców prowadzących swoje samochody pod wpływem alkoholu, a także 55 osób, które za kółkiem siedziały po użyciu narkotyków.

Zastępca komisarza Gardy Paula Hilman:

– Jesteśmy głęboko zasmuceni tragedią, która wydarzyła się na naszych drogach w weekend. Chcę skorzystać z okazji i przesłać kondolencje wszystkim poszkodowanym. An Garda Síochána uważa każdą śmierć na drogach za jedną za dużo i będziemy nadal współpracować z naszymi partnerami w zakresie bezpieczeństwa na drogach, aby zmniejszyć liczbę ofiar śmiertelnych. Poziom zagrożenia, z którym się spotkaliśmy w ostatni długi weekend, jest nie do zaakceptowania i to pomimo naszych najlepszych starań, aby aktywnie angażować i edukować kierowców, zbyt wielu nadal ryzykuje oraz naraża życie ludzi.

Na koniec ciekawostka z środowego poranka:

Bogdan Feręc

Źr: An Garda Síochána

Polska-IE: Udostępnij
Sinn Féin wskazuje
Bilet autobusowy i n
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian