Garda otrzyma nowe samochody i więcej etatów

Ostatnie dni przed opublikowaniem budżetu, a to nastąpi dzisiaj, to szereg ministerialnych spotkań, których pokłosiem są, jak w przypadku Ministerstwa Sprawiedliwości, dodatkowe fundusze.

Minister Helen McEntee poinformowała wczoraj w godzinach wieczornych, iż jej resort otrzymał dodatkowe pieniądze, które w przyszłym roku, spożytkowanie zostaną na zakup nowych pojazdów dla Gardy, ale i na większą ilość policyjnych etatów.

To nie koniec dobrych wiadomości w tym zakresie, bo oprócz 600 dodatkowych miejsc rekrutacyjnych do irlandzkiej policji, Departament Sprawiedliwości będzie mógł stworzyć 500 dodatkowych miejsc pracy dla urzędników służby cywilnej, którzy pracować będą na rzecz sił porządkowych.

Minister sprawiedliwości dodała, że są też kolejne ustalenia z ministrem wydatków i reform Michaelem McGrathem, bo ten wyraził aprobatę dla sfinansowania zakupu 70 nowych aut dla policji. W tej sprawie minister McEntee stwierdziła również, iż nowe pojazdy, zastąpią te, które Garda zmuszona była wynająć, aby realizować swoje cele podczas pandemii.

Zwiększy się także sam budżet policji, która obarczona dodatkowymi obowiązkami podczas pandemii, rozwinęła swoje działania pomocowe i ochronne, a jednocześnie zwiększyła ilość patroli na ulicach. Co ważne, intensywne działania Gardy, utrzymane zostaną również w roku przyszłym, a to za sprawą wyników, jakie osiągali funkcjonariusze. Ze statystyk wynika, (chyba tylko z nich), że od chwili zintensyfikowania działań, co miało związek z pandemią, zwiększyła się jednocześnie wykrywalność przestępstw. To z kolei był sygnał, iż większa widoczność policjantów w miastach i na drogach, przyczyniła się do poprawy bezpieczeństwa w kraju.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie/Independent

Polska-IE: Udostępnij
Kto dostanie Christm
Strach padł na hrab
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian