Garda nakłada mandaty

W Irlandii od poniedziałku obowiązują przepisy uprawniające Gardę do nakładania mandatów za m.in. przekraczanie obszaru 5 km od miejsca zamieszkania, a do tej pory ukarano już prawie 150 osób.

Co ciekawe, tylko wczoraj w górach Wicklow wystawiono ponad 100 mandatów, natomiast od poniedziałku do czwartku w całym kraju policjanci ukarali 37 osób. Radna z hrabstwa Wicklow Irene Winters z Fine Gael zaapelowała do mieszkańców tego regionu, ale też innych osób, aby stosowali się do ograniczeń, jakie zostały wprowadzone, ponieważ nie można liczyć już na łagodne traktowanie przez policjantów.

W górach Wicklow ponad 200 osób otrzymało też upomnienia i zastosowali się do nakazów policji, więc wrócili do swoich domów, chociaż mieli całkiem inne plany, na spędzenie soboty.

Każdy, kto załamie ograniczenie w postaci oddalania się od miejsca zamieszkania na odległość większą niż 5 kilometrów, a nie ma ważnego powodu, ukarany zostanie mandatem w wysokości 100 €, mówią przepisy. Osoby, które nie zgodzą się z decyzją funkcjonariuszy, swoje racje będą mogły przedstawić w sądzie, ale tam, o ile tak uzna skład orzekający, kary są znacznie wyższe i kończą się na 2500 €.

Garda ostrzegła mieszańców Irlandii, iż nie będzie już teraz zbyt często korzystać ze swojego uprawnienia do udzielania ostrzeżenia, a stosować ma kary w postaci mandatów.

Bogdan Feręc

Źr: Twitter-Garda

Polska-IE: Udostępnij
Wspomnienia Czesław
Informacja prasowa:
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian