Garda miała pełne ręce roboty

Wczorajsze popołudnie i wieczór najbardziej pracowite było dla dublińskiej policji, która musiała radzić sobie z prawie 60-tysiącami uczestników koncertu Spice Girl.

Najmniej kłopotu sprawili funkcjonariuszom premier Leo Varadkar i jego partner Matt, którzy także pojawili się w Croke Park w Drumcondra. Policjanci na wiele godzin przed koncertem zmagali się z zafascynowanymi zespołem fanami, a i swoją pracę potraktowali bardzo poważnie i niekiedy dosłownie, będąc pomocnymi w każdej sytuacji.

Niestety wielu policjantów ochraniających koncert musiało zająć się fankami, bo te nalegały na fotki z gardzistami.

Wczorajszy koncert rozpoczął irlandzko-brytyjską trasę koncertową Spice Girl, a jest ona pierwszą od 7 lat. Fani zespołu nie zawiedli jednak i szczelnie zablokowali teren wokół Croke Park, a większość pań, udających się na koncert, swoje odzieżowe stylizacje upodabniała do kostiumów używanych przez członkinie zespołu.  

W mediach pojawiło się też zdjęcie szefa gabinetu, który zdąża na koncert, ale obok niego, kroczy pewna dama. Tą okazała się jednak siostra Leo Varadkara Sonia, jednak nie wszyscy byli przygotowani do publikacji tego zdjęcia, bo kilka gazet w swoich internetowych wydaniach spekulowało, kim jest kobieta. Wszystko wyjaśniło się po kilkudziesięciu minutach i zmieniono opisy oraz teksty pod tym zdjęciem.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: Extra.ie/Garda

Znajdź nas:

Dzień Zielonych
Translate »
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn