Garda ma ręce pełne roboty

Ostatnie dni to skokowy wzrost działalności przestępczej, o czym mówią władze Gardy, które są przekonane, że niedawne wzmocnienie sił dochodzeniowych i patroli, było prawidłowym działaniem.

Jak już wcześniej informowaliśmy, patrole, które wyjeżdżają teraz na ulice, wzmocnione zostały funkcjonariuszami z oddziałów specjalnych, a ci prowadzą obserwacje i nadzór irlandzkich ulic. To jednak nie uchroniło kraju przed serią włamań do zamkniętych czasowo sklepów, hurtowni i zakładów produkcyjnych, a i przed ostatnimi zuchwałymi kradzieżami bankomatów.

Właśnie w tym ostatnim przypadku przestępcy spalili też dwa samochody Gardy, by utrudnić policjantom z Dundalk pościg. Nie na wiele się to jednak zdało, bo złodzieje, uciekając do Irlandii Północnej, mieli nadzieję na uniknięcie schwytania, ale Garda ściśle w takich sprawach współpracuje z policją Irlandii Północnej, więc to funkcjonariusze PSNI zatrzymali i aresztowali rabusiów.

W związku z wyższą w ostatnich dniach aktywnością przestępczą An Garda Siochána prosi mieszkańców Irlandii, aby składać zawiadomienia o podejrzanych osobach i ich dziwnym zachowaniu. Garda uczula również, aby nie podejmować żadnych samodzielnych akcji, a jedynie poinformować telefonicznie odpowiednie służby, o nietypowych obserwacjach.

Bogdan Feręc

Źr: Garda

Polska-IE: Udostępnij...
Prawie 950. pracowni
Niektóre środki be
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish