Garda i banki skontrolują przepływ gotówki

Irlandzka policja i bankowcy, dołączyli do międzynarodowej inicjatywy w kwestii kontroli przepływu pieniędzy do Afganistanu.

Zarówno Garda, jak i wszystkie banki w Irlandii oraz Irlandzki Bank Centralny, monitorować będą wszelkie przelewy pieniężne, jakie kierowane są lub będą z wyspy do Afganistanu. Uważa się, że talibski rząd, potrzebuje teraz gotówki, a ta, płynąca z zagranicy, uważana jest za nielegalne wspieranie terroryzmu i reżimu, więc powinna znaleźć się pod pełną kontrolą, ale i powinno się uniemożliwić przesył pieniędzy.

W Irlandii zidentyfikowano już wcześniej grupy, które sympatyzują z islamskimi radykałami, więc i te osoby są obecnie ściśle monitorowane, by upewnić się, czy nie przekazują funduszy na działalność talibów w Afganistanie lub nie wspierają bojowników w inny sposób.

Źródło przy Banku Centralnym podaje:

– Wszystkie banki są w stanie wysokiej gotowości. Przepływ gotówki będzie ściśle monitorowany przez irlandzkie banki, a wszelkie podejrzane transakcje będą zgłaszane do jednostki analityki finansowej przy Krajowym Biurze ds. Przestępczości Gospodarczej Gardy.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Zdj: Radio Wnet

Polska-IE: © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Rząd naciska na NPH
Niezaszczepione piel
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian