Garda bez godzin nadliczbowych

Rzecznik An Garda Siochána poinformował, że „ze skutkiem natychmiastowym” godziny nadliczbowe policjantów zostały zawieszone, ale nie we wszystkich jednostkach.

Wg rzecznika, Garda przekroczyła wydatki, jakie na godziny nadliczbowe znalazły się w jej budżecie, więc aby zachować cel wydatkowy, zmuszona jest wprowadzić ograniczenia. Zwiększone wydatki irlandzkiej policji spowodowane były koronawirusem, a dokładnie zwiększoną ilością patroli na ulicach, które w okresie kwarantanny kraju, pilnowały porządku.

W związku z informacją, jaką podaje Biuro Prasowe Kwatery Głównej An Garda Siochána, zawieszone zostały zmiany, które przekraczają 12 godzin, praca w dni wolne od pracy, w tym w weekendy i święta narodowe, a także godziny pracy w ramach uzupełnień jednostek o niskim stanie osobowym.

Obecnie większa ilość godzin nadliczbowych przyznawana będzie poszczególnym dywizjom, a wynikać muszą z potrzeb i każdorazowo potrzebna będzie do tego zgoda najwyższych władz Gardy, czyli zastępcy komendanta An Garda Siochána Johna Twomeya. Kwatera Główna zaznacza jednak, iż jednostki Gardy w całym kraju, powinny w zakresie godzin nadliczbowych, poruszać się w ramach przyznanego im czasu nadgodzin, więc nie mogą przekraczać wyznaczonych limitów.

Jak poinformowano w komunikacie, społeczeństwo nie musi się obawiać, że policjanci znikną z ulic i dróg Irlandii, ponieważ nadal będą pełnić swoją służbę, a będą widywani w standardowej ilości. Nie będzie też żadnych ograniczeń, jeżeli Garda będzie zmuszona interweniować w sytuacjach nadzwyczajnych, więc wtedy rozkaz o uruchomieniu dodatkowych funkcjonariuszy przychodzić będzie automatycznie.

Bogdan Feręc

Źr: An Garda Siochana

Polska-IE: Udostępnij...
Syndrom koronawirusa
Przyszły premier Mi
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish