Garda będzie się testować na obecność narkotyków

Coraz częściej pojawiają się doniesienia, że użytkowników narkotyków, znajdzie się również w szeregach An Garda Síochána.

Dlatego władze Gardy postanowiły, iż poszukają firmy, która zajmie się testowaniem funkcjonariuszy i badać będzie, czy ci, te właśnie zażywają. Sprawdzeniu poddani zostaną wszyscy policjanci w kraju, by następnie kontrole prowadzone były wyrywkowo, a co istotne, badaniu na obecność w organizmach narkotyków, poddani zostaną również kandydaci do tej służby.

W ten sposób Garda walczyć chce z narkomanami w swoich szeregach, a organizacją całego programu zajmie się Wydział Antykorupcyjny Gardy, który będzie również nadzorował cały proces kontrolny.

Firma, która prowadzić będzie testy, wyłoniona zostanie w ramach przetargu, a ten potrwa przez 6 miesięcy i w tym okresie składać można aplikacje. Wg zastępcy komisarza Pata Calvina, firma, która przejdzie przez ostre sito selekcji, będzie musiała charakteryzować się dużą uczciwością i profesjonalnym podejściem do zadania. Ważne jest również, by zachowane zostały wszelkie zasady ochrony danych.

Z pierwszych nieoficjalnych informacji wiemy, że policjant, który odmówi poddania się testowi, może utracić pracę, gdyż traktowany będzie, jako potencjalny użytkownik narkotyków.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Irlandzkie media kup
Plan Naprawy Gospoda
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian