Gangi narkotykowe przyjmują w naturze

Gangsterzy narkotykowi, a do tych zalicza się również dealerów, bardzo często działają w sposób brutalny, chcąc odzyskać należne im pieniądze, a od jakiegoś czasu stosują metodę zapłaty w naturze.

Tak dzieje się zazwyczaj w przypadku młodych kobiet, które zmuszane są do stosunków płciowych, by skasować dług. Nastolatki, które uzależniły się od narkotyków, wielokrotnie wykorzystywane są seksualnie, a mówi się, że w brutalny sposób, co potwierdzają organizacje pomocowe, zajmujące się wspieraniem osób uzależnionych, ale sprawa nie jest obca, niektórym radnym.

Zjawisko szczególnie widoczne jest w Dublinie i Louth, gdzie gangsterzy urządzili sobie swoje zagłębia narkotykowe, a podobnie jest też w Drogheda, gdzie także mówi się o rosnącej skali zjawiska.

Co istotne, Centrum Leczenia Uzależnień stwierdza, iż jest w posiadaniu informacji, że dealerzy narkotykowi, wprowadzili nową walutę w rozliczeniach narkotykowych i przed zakupem, opłaty za narkotyk można dokonać w postaci usługi seksualnej.

O takim stanie rzeczy mówi wiele organizacji charytatywnych i pomagających osobom uzależnionym, ale zastanawia w tej sprawie milczenie Gardy, która albo dowiaduje się o tym zjawisku z prasy, albo wie i niewiele może zdziałać. Najbardziej prawdopodobnym jest to ostatnie przypuszczenie, ale skoro gangi w Irlandii, nie tylko narkotykowe, rosną w siłę, to działania An Garda Siochána, można chyba nazwać nieudolnymi.

Policja chwali się jednak dużą ilością przejęć narkotykowych, a i dużo mówi o zatrzymaniu przestępców, jednak to kropla w morzu działań w tej sprawie, bo gangi jak działały, tak działają nadal, a końca ich procederu nie widać.

Problemy w walce z gangsterami, nie są oczywiście przypadłością wyłącznie irlandzkiej policji, ale ta powinna się chyba przyjrzeć działaniom amerykańskich władz lokalnych, by żądać od tutejszych polityków, by i oni wprowadzili takie zmiany. Dwa stany w USA, które jako pierwsze zalegalizowały obrót marihuaną, więc jej sprzedaż w licencjonowanych sklepach, po roku od zalegalizowania narkotyków miękkich, ujawniły raport z przestępczości narkotykowej. W obu przypadkach widać prawie 50-procentowy spadek przestępczości narkotykowej, więc mniejszą ilość dealerów na ulicach, a i część zorganizowanych grup narkotykowych, zaprzestała swojej działalności związanej ze sprzedażą narkotyków, bo stało się to dla nich nieopłacalne. W USA sprzedaż marihuany legalna jest w 10 stanach i Dystrykcie Kolumbia, a wszędzie widać zmniejszenie zainteresowania zakupem środków odurzających od dealerów.

Bogdan Feręc

Źr: Rape Crisis North East

Polska-IE
Dzieci z Newcastle u
Uwaga, będzie zimno
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish