Gabinet w sposób rozbójniczy wyłudza nasze pieniądze

Od dawna mówi się, że należy wprowadzić dodatkowe opłaty od jednorazowych naczyń, w jakich podaje się np. kawę, a propozycja ta może urzeczywistnić się już w tym roku.

W ramach walki ze społeczeństwem w zakresie oczyszczania atmosfery, prawdopodobnie już w tym roku doczekamy się kolejnego obciążenia finansowego, bo nie są rozwiązaniami dla szerszego problemu, czyli chodzi o opłatę za kubki jednorazowego użytku. Proponuje się, aby ów kubek np. na kawę lub inny napój, kosztował nas 20 centów, co zachęcić ma mieszkańców Irlandii, by z takich rezygnowali.

Oznacza to też, że taniej będzie, o ile do kawiarni weźmiemy swój własny kubek, chcąc zakupić kawę na wynos, a zapominalscy zapłacą za swoją niepamięć.

Opłatę zapowiedział minister stanu w Departamencie Środowiska, Klimatu i Komunikacji Ossian Smyth, a dodał, że opłata zostanie wprowadzona już pod koniec roku. Wg ministra, opłata, doprowadzić ma do zmniejszenia odpadów, jakie pojawiają się w przestrzeni publicznej, a co się s tym łączy, będzie po prostu czyściej.

*

Szlag mnie trafi z tą walką o czyste środowisko, bo co powtarzam przy każdej okazji, ani Irlandia, ani żaden inny kraj na świecie, nie ma pomysłu, jak to wszystko zrobić, a i nie proponuje rozwiązań, które zastąpiłyby istniejące. Nie ma więc mojej zgody na wprowadzanie kolejnych opłat w celu zmniejszenia ilości odpadów i plastiku w przestrzeni publicznej i nie będzie jej do chwili, przynajmniej w tym przypadku, dopóki supermarkety i inne sklepy, sprzedawać będą wszelkiego produkty szczelnie opakowane w plastik i tworzywa sztuczne. Wprowadzenie opłaty za jednorazowe kubki, uważam za nic innego, ja zwykłe wyłudzenie rozbójnicze i próbę podstępnego pozbawienia mnie w ten sposób gotówki.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Rosyjskie firmy-przy
„Należy rozwiąza
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська