Gabinet uderzy w puby

Premier Micheál Martin, zapowiadając wyprowadzanie kraju z drugiego „lockdownu” powiedział, że puby, raczej nie powinny przyzwyczajać się do myśli, iż pozwoli im się normalnie funkcjonować.

Realizacją tej zapowiedzi ma być rządowy plan, który zezwoli na przebywanie gości wewnątrz pubów, ale otwarte będą wyłącznie te, które podają jedzenie. Na tym nie koniec nowości, bo z zapowiedzi wynika, że pub podający jedzenie, aby mógł przyjmować klientów w swoich gościnnych wnętrzach, musi posiadać zaplecze kuchenne i kucharza.

Szef rządu zapowiedział jednocześnie, że zniknie zasada posiłku za minimalną kwotę 9 €, bo w przypadku, jakim proponuje gabinet, nie będzie ona już konieczna.

Wg premiera Martina, będzie to kontrolowany sposób wyprowadzania kraju z ograniczeń, a puby, będą uruchamiane stopniowo, zgodnie ze wskaźnikami zakażeń i jednocześnie, będą miejscami kontrolowanych środowisk. Zlikwiduje się w ten sposób również szarą strefę działalności pubów, które, aby uważać się za gastronomiczne, rozpoczynały współpracę z barami i niewielkimi restauracjami, gdzie zamawiały jedzenie, a następnie „wypełniając” zalecenia władz, podawały jedzenie swoim klientom, co uprawniało ich do zakupu alkoholu.

Nowe przepisy wpłyną drastycznie na ilość pubów, które będą mogły działać w Irlandii, co z całą pewnością nie będzie podobać się właścicielom lokali, jak i samym klientom.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Te hrabstwa radzą s
Nowe podejście do k
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian