Fuzzy Birds, czyli Kobiety Kobietom

Fuzzy Birds to zespół czterech artystek reprezentujących różne gatunki muzyczne począwszy od jazzu, poprzez soul po współczesne brzmienia. Grupa powstała z fascynacji do twórczości kobiet światowego jazzu. Oprócz kompozycji własnych w repertuarze zespołu można usłyszeć najpopularniejsze utwory Arethy Franklin, Niny Simone, Angie Stone, Ethy James oraz wielu innych div światowego formatu.

Artystki swobodnie poruszają się w wielu gatunkach muzycznych, co nadaje ich twórczości świeżości i wyjątkowości.

Skład zespołu:
Dorota Olech – saksofony, flet
Julia Amirova – fortepian
Aga Fijołek – gitara basowa
Liliana Zieniawa – perkusja, wibrafon
Liliana Zieniawa – perkusistka, wibrafonistka i kompozytorka. Jest absolwentką wydziału jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie perkusji jazzowej.Na swoim koncie ma występy z polskimi, skandynawskimi oraz amerykańskimi muzykami w tym także trasy koncertowe po Europie oraz Stanach Zjednoczonych.Na swoim koncie ma wystepy na wielu prestiżowych festiwalach m.in. Mladi Ladi Jazz, Jazz in The Ruins Festival, Krakow All-Souls Jazz Festival, Chicago Jazz Festival, MIA Jazz. Liliana jest perkusistką odważną, otwartą na eksperymenty, czerpiącą wiele inspiracji z Europejskiej muzyki improwizowanej.

Dorota Olech – saksofonistka, flecistka, producent muzyczny oraz pedagog. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie. Była producentem oraz kierownikiem artystycznym Studenckiego Festiwalu Piosenki oraz Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej. Współpracowała m.in z Teatrem Starym, Teatrem im.J.Słowackiego, Teatrem „Groteska” oraz Radiem RMF Classic w Krakowie. Ma na swoim koncie występy na znaczących festiwalach w Polsce i za granią m.in. Ladies Jazz Festival, Hot Jazz Spring Festival, Jazz nad Odrą „Złota Tarka”. Jest pomysłodawczynią i twórczynią projektów muzycznych: Fuzzy Birds, LatinSoul, SAFAduo oraz Saksofonarium. Z ostatnim zespołem w 2017 roku wydała płytę „Saksofonarium plays Gershwin”.

Jest saksofonistką pełną pomysłów, dla której nie ma działań muzycznie niemożliwych, tylko takie które zawsze można wykonać inaczej. Lubi przełamywać muzyczne stereotypy i wyznaczać nowe kierunki formalne i wykonawcze.

Julia Amirova – pianistka ukraińskiego pochodzenia. Laureatka wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych. Ukończyła z wyróżnieniem Kijowski Instytut Muzyki w klasie fortepianu oraz Kijowski Narodowy Uniwersytet Kino, Teatr, Telewizja w zakresie realizacji dźwięku. Współpracowałam z etno-jazzowym zespołem – Strikha. Jest współzałożycielką zespołu KlezzJezz oraz Good Flow. Twórczyni również autorskiego projektu – Julia Amirova. Jest pianistką utalentowaną, w pełni ukazującą możliwości instrumentu jakim jest fortepian, posiadająca dużą wiedzę w zakresie sztuki pianistycznej.

Aga Fijołek – basistka. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła od gry na skrzypcach i altówce. Poszerzając swoje zainteresowania zaczęła używać klasycznego instrumentu w projektach rockowych oraz funkowych koncertując m.in z Liam McMhurry Band, Urban Yellen Test, Bloody Marry.Jako basistka koncertowała z takimi grupami jak Chambers Maid, Sztajemka, Wu-Hae. Od kilku lat jest basistką zespołu 4 Elements, z którym koncertuje na całym świecie. Aga jest basistką wszechstronną, z lekkością porusza się w wielu gatunkach muzycznych, a jej gra jest zarazem zdyscyplinowana i pełna swobody.

Posted by Sławek Orwat 

Znajdź nas:

Według Leonardo bre
Premier Mateusz Mora
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn