Funkcjonariusz Gardy zawieszony za naruszenie covidowych ograniczeń

Rzecznik An Garda Síochána poinformował, że wobec jednego z funkcjonariuszy, toczy się wewnętrzne postępowanie dyscyplinarne.

Starszy funkcjonariusz Gardy miał wziąć udział wraz z ok. 15 innymi osobami udział w spotkaniu medialnym, na którym, potencjalnie, mógł naruszyć przepisy o bezpieczeństwie zdrowotnym w związku z Covid-19. W chwili zdarzenia, policjant oczekiwał na wynik testu w kierunku koronawirusa, a jak się następnie okazało, otrzymał wynik pozytywny.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym miesiącu w Kildare.

Obecnie toczy się postępowanie w tej sprawie, a ma wyjaśnić, czy funkcjonariusz naruszył przepisy z rozmysłem, czy może było to działanie spowodowane brakiem odpowiedniej wiedzy. An Garda Síochána poinformowała również, że osoba ta, została do czasu wyjaśnienia sprawy zawieszona w czynnościach służbowych.

Rzecznik Gardy nie poinformował, jakiej płci jest osoba, wobec której toczy się wewnętrzne śledztwo, a i nie podano rangi funkcjonariusza, co ma uchronić tę osobę przed ewentualną identyfikacją i obstrukcją ze strony społeczeństwa.

Ośmiu innych funkcjonariuszy zawieszonych zostało w związku z oskarżeniami o korupcję.

Bogdan Feręc

Źr: An Garda Síochána

Polska-IE: Udostępnij
Studio 37 Dublin Int
Święta z ogranicze
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian