Formularz lokalizacyjny to fikcja

Lokalizator pasażerów w postaci elektronicznego formularza lokalizacyjnego jest „całkowitą porażką”, ponieważ dane pokazują, że tylko 18% ludzi otrzymuje telefon kontrolny.

Rzecznik Sinn Féin ds. transportu Darren O’Rourke stwierdził, że Passenger Locator Form, okazuje się porażką, a dane wskazują, że tylko niecałe 20% osób przybywających na wyspę, otrzymuje kolejne telefony w celu zapewnienia zgodności z wymogami kwarantanny.

Poseł O’Rourke powiedział:

– Dane, które otrzymałem z Departamentu Zdrowia, pokazują, że w okresie od 31 sierpnia do 20 września pasażerowie przybywający do Irlandii wypełnili 186 769 formularzy lokalizacyjnych pasażerów Covid-19. Spośród nich jednak tylko 34 439 otrzymało telefon kontrolny, aby upewnić się, że spełniają państwowe wymogi dotyczące kwarantanny. Kolejne telefony to przede wszystkim bardzo słaba kontrola, ponieważ ludzie mogą po prostu powiedzieć, że przestrzegają zasad, nawet jeśli tak nie jest, ale jeśli 82% ludzi ich nie odbiera, to cały proces jest całkowicie bezużyteczny. Umieszczenie Formularza Lokalizatora Pasażerów w Internecie miało na celu rozwiązanie problemu niskiego poziomu kolejnych telefonów, ale dzięki internetowemu Formularzowi Lokalizatora Pasażerów działającemu od 26 sierpnia jasne jest, że to również nie miało znaczenia. Bez tych kontroli, testów na lotniskach, dotyczących państw wysokiego ryzyka, a nawet podstawowych kontroli temperatur na naszych lotniskach, rząd wystawił państwo na zagrożenie i to od początku pandemii. Jest oczywiste, że to całkowita porażka i musimy jak najszybciej przejść do systemu sygnalizacji świetlnej w UE. Jednak bezczynność rządu i wahania w tej dziedzinie, również teraz podważają nasz udział w podejściu ogólnoeuropejskim. W ramach programu UE wymogi dotyczące kwarantanny zostaną prawdopodobnie zastąpione testami dla osób przybywających z krajów umieszczonych na czerwonej liście, jednak ponieważ nadal nie mamy obiektów testowych na naszych lotniskach, nie możemy zobaczyć, jak to może działać tutaj. DAA powiedział w zeszłym tygodniu Komitetowi Oireachtas, że przedstawili propozycje, zgodnie z którymi będą przeprowadzać 15 000 testów dziennie na swoich lotniskach, bez odejmowania ich od publicznego systemu opieki zdrowotnej. Niedopuszczalne jest, aby rząd się tym nie zajął i nadal rozważał ten pomysł. Sektor lotniczy jest jednym z najbardziej dotkniętych pandemią, a bezczynność rządu pogorszyła jego złą sytuację i sytuację wirusową w kraju.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
On już straszy. Joh
Covidowa szczepionka
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian