Firmy zajmujące się mediami społecznościowymi muszą wykazać swoje zaangażowanie w zwalczanie nadużyć w Internecie

Firmy mediów społecznościowych muszą zobowiązać się do zwalczania nadużyć w Internecie i usuwania recydywistów, powiedziała reprezentantka Fine Gael.

Rzecznik Fine Gael ds. mediów społecznościowych Emer Higgins wezwała firmy zajmujące się mediami społecznościowymi działające w Irlandii do poparcia ustawy o przepisach dotyczących bezpieczeństwa i mediów w Internecie oraz do wyjaśnienia ich zamiarów dotyczących zwalczania nadużyć w Internecie.

Posłanka Emer Higgins:

– Platformy mediów społecznościowych są wspaniałym źródłem informacji i sposobem na kontaktowanie się ze światem, a ja miałam świetne doświadczenia z Facebookiem i Twitterem, a także z Tik Tokiem, jako rzecznik mediów społecznościowych. Wiem, że mają ambicje, aby rozwiązać te problemy, ale kiedy pozytywy nie przeważają już nad negatywami, nadszedł czas, aby podjąć działania, i muszą poprzeć ustawę o przepisach dotyczących bezpieczeństwa w Internecie i w mediach. Nadużycie to nie tylko opinia, mowa nienawiści to nie opinia, groźby śmierci nie są opiniami, a firmy zajmujące się mediami społecznościowymi muszą zrobić więcej, aby chronić użytkowników i zapewnić, że nadużycia w Internecie nie są traktowane, jako wolność słowa. Chcę widzieć wyraźny zamiar firm zajmujących się mediami społecznościowymi w zakresie ich zaangażowania w walkę z szerzącymi się nadużyciami, które mają miejsce na ich platformach, oraz zaangażowania w zajęcie się łatwością anonimowości, która pozwala ludziom kierować reklamy do innych osób online. W ostatnich tygodniach widzieliśmy wpływ i skalę obraźliwych treści na platformach mediów społecznościowych oraz przerażające treści, które muszą oglądać moderatorzy. I chociaż cieszę się, że mamy ludzi w tych rolach, to pokazuje zakres obraźliwych treści, które tam są. Media społecznościowe są zakorzenione w naszym życiu codziennym i jest jasne, że te platformy w najbliższym czasie nie znikną. Musimy działać, aby uczynić przestrzeń internetową bezpieczniejszą dla naszych dzieci i młodzieży, ale to wymaga pełnej zgodności i woli zmian ze strony gigantów mediów społecznościowych.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Polska-IE: Udostępnij
Rozszerzenie pomocy
Minister finansów p
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian