Firmy kurierskie przytłoczone pracą

Wszystkie firmy kurierskie w Irlandii zgłaszają niespotykany wzrost zainteresowania ich usługami, a część z nich już rozpoczęła akcje rekrutacyjne.

Zamknięcie większości sklepów detalicznych wywołał w Irlandii zwiększony popyt w sklepach internetowych, a te, jak wiadomo, w łańcuchu dostaw posiłkują się firmami kurierskimi. Takie zjawisko cieszy kurierów, a mówią, że zmuszeni są już teraz pracować po kilkanaście godzin dziennie, więc jak dodają, potrzebują pomocy, aby poradzić sobie z terminową realizacją wszystkich zamówień.

Zapotrzebowanie na kierowców zgłosiła większość firm kurierskich w kraju, a liderem w zakresie zatrudniania nowych pracowników jest DPD, która ponownie poszukuje około 100 kierowców.

To nie pierwsze takie ogłoszenie DPD, poszukującej kierowców firmy kurierskiej, bo w okresie ostatniego miesiąca zatrudniono już 115 kurierów, jednak to okazało się niewystarczającą ilością, czyli praca czeka na kolejnych kandydatów.

Ogólny wzrost dostaw kurierskich w okresie ostatniego miesiąca podniósł się o około 60%, a informację potwierdza też An Post, które próbuje poradzić sobie z obsługą przesyłek bez zwiększania stanu osobowego załogi. Tu jednak też zaznaczone, że jeżeli taki stan zostanie utrzymany, to konieczne stanie się wkrótce zatrudnienie dodatkowych pracowników.

Z danych wynika, że o 200% wzrosły zakupy internetowe, a co za tym idzie ilość dostaw kosmetyków, o 800% podniosła się ilość dostaw urządzeń elektrycznych, artykułów dla zwierząt dostarczono o 300% więcej, a o 225% więcej dostarczono do domów sprzętu sportowego.

Kurierzy w kraju spodziewają się, że taka sytuacja potrwa przynajmniej do końca okresu, w którym obowiązywać ograniczenia związane z bezpieczeństwem zdrowotnym, ale mówią też, że część klientów zostanie z nimi na stałe, więc i po okresie pandemii, będą zamawiać duże ilości towarów w Internecie, co pozwoli na utrzymanie dostaw na bardzo wysokim poziomie.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: DPD/An Post

Polska-IE: Udostępnij...
Koronawirus w zasię
99 centów za bilet
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish