Fine Gael oskarża Sinn Féin o blokowanie wsparcia dla hotelarstwa i turystyki

Sinn Féin stale wzywa do wsparcia sektora hotelarskiego, ale głosowała przeciwko propozycji UE, aby przyspieszyć plany bezpiecznego ponownego otwarcia, umożliwiając firmom odzyskanie utraconych dochodów, powiedziała posłanka Fine Gael Jennifer Carroll MacNeill.

Eurodeputowani Sinn Féin głosowali w środę przeciwko przyspieszeniu zatwierdzenia cyfrowego zielonego certyfikatu w Parlamencie Europejskim.

Poseł Jennifer Carroll MacNeill powiedziała:

– To bardzo rozczarowujące, że posłowie Sinn Féin głosowali przeciwko tej propozycji, która pozwoliłaby sektorom turystycznemu i hotelarskiemu na ponowne otwarcie wcześniej, niż mogłoby to mieć miejsce w innym przypadku. Sinn Féin przez cały czas wzywa do wsparcia i ponownego otwarcia sektora hotelarskiego. We wrześniu liderka Sinn Féin Mary Lou MacDonald wezwała do pozostania otwartych barów i pubów. Posłanka Imelda Munster przyznała w tym tygodniu, że „sektor woła o wsparcie”, podczas gdy Johnny Mythen przyznał, że restauracje, w jego okolicy, są w poważnych tarapatach. Poseł Darren O’Rourke szukał planów naprawy sektora lotniczego na początku tego tygodnia, a poseł Mythen również wcześniej wspomniał o rosnącej liczbie podróży międzynarodowych, a to wszystko, pokazuje niespójność działań. Sinn Féin musi wybrać stronę i tej się trzymać. Wiemy, że Sinn Féin gra na dwie strony każdej monety, ale byt ludzi w całym kraju jest tutaj zagrożony. Firmy potrzebują ponownego otwarcia. Jak najbezpieczniej i jak najszybciej. Musimy teraz zaplanować ponowne otwarcie w ciągu najbliższych kilku miesięcy, a cyfrowy zielony certyfikat UE jest jednym z elementów kompleksowego planu mającego na celu zapewnienie, że sektor turystyczny, hotelarski, detaliczny oraz lotniczy staną na nogi. Byłem zachwycona, widząc, że głosowanie zakończyło się sukcesem, a posłowie do PE, w tym przedstawiciele Fine Gael, głosowali za przyspieszeniem zatwierdzania certyfikatów. Decyzja o przyspieszeniu tego procesu została podjęta w uznaniu wpływu, jaki będzie to miało na ponowne otwarcie społeczeństwa, w tym hoteli, restauracji, barów i innych firm, które są zamknięte przez większą część roku. Udane głosowanie w tym tygodniu gwarantuje ramy czasowe, które pozwolą na wejście w życie certyfikatu do czerwca, w sam raz na letni sezon turystyczny. Świadectwo nie jest paszportem i nie jest magiczną kulą w ochronie przed Covid-19, ale to coś, co może nam pozwolić, starać się, aby umożliwić dostęp do gościnności na wcześniejszym etapie. Każde ponowne otwarcie przyniosłoby pewne dochody z gościnności i zapewniłoby im premię, dzięki której mogliby wyjść wcześniej, niż byłoby to możliwe.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Polska-IE: Udostępnij
CETA jest zagrożeni
The Weekly Digest fr
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian