Fine Gael całe za wprowadzeniem szczepionki Covid-19

Dokładne informacje i kwestionowanie dezinformacji są niezbędne, aby przekonać społeczeństwo do szczepień, mówi się w Fine Gael.

Partia parlamentarna Fine Gael jednogłośnie przyjęła wniosek, w którym wyraża zaufanie do szczepionki COVID-19 i podkreśla potrzebę przeciwdziałania dezinformacji w związku ze szczepionką.

Wniosek złożony przez rzecznika zdrowia Fine Gael Colma Burke brzmi: 

– Partia Fine Gael z zadowoleniem przyjmuje ostatnie pozytywne wiadomości o szczepionkach COVID-19, uznaje korzyści płynące z wysokiego poziomu szczepień dla ochrony wszystkich, zobowiązuje się do współpracy z pracownikami służby zdrowia w celu promowania przyjmowania szczepionek COVID-19, dostarczanie dokładnych informacji i kwestionowanie dezinformacji.

Stanowisko to zostało to uzgodnione przez wszystkich ministrów, delegatów, senatorów i posłów do Parlamentu Europejskiego uczestniczących w posiedzeniu partii parlamentarnej, a lider Fine Gael, An Tánaiste Leo Varadkar, powiedział:

– Pojawienie się szczepionek COVID-19 to najlepsza możliwa wiadomość na koniec tego trudnego roku. Możemy uratować setki istnień ludzkich, zachęcając jak największą liczbę ludzi do ich pobrania. Ta pandemia dała nam niepokojące przypomnienie tego, jak wyglądał świat przed wprowadzeniem szczepionek. W tym tygodniu rząd opublikował Krajową Strategię Szczepień przeciwko COVID-19 i zaczniemy podawać szczepionki, gdy tylko zostaną one zatwierdzone przez Europejską Agencję Leków. Oczekujemy, że EMA podejmie pierwsze decyzje w najbliższej przyszłości. Każdy, kto ma obawy, powinien się uspokoić, dzięki bezprecedensowemu ogólnoświatowemu wysiłkowi i szeroko zakrojonym badaniom naukowym i medycznym, które obejmowały te szczepionki. To bardzo ważne, abyśmy wszyscy zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19, aby pomóc Irlandii wyjść z drugiej strony tej pandemii.

Rzecznik prasowy Fine Gael Dáil Health Colm Burke, który złożył wniosek, powiedział również:

– W ciągu ostatnich 200 latach w Irlandii, poza czystą wodą, szczepionki uratowały życie bardziej niż jakakolwiek inna interwencja. Polio, ospa, błonica, tężec, różyczka, odra, świnka – wszystkie choroby, którym można zapobiec, zostały wyeliminowane lub znacznie stłumione. Dziś żyje niezliczona liczba ludzi, takich jak Ty i ja, ponieważ postępowaliśmy zgodnie z zaleceniami lekarskimi i się zaszczepiliśmy. Teraz wszyscy musimy ponownie stanąć na wysokości zadania i pomóc ratować życie poprzez szczepienia. Jestem zdecydowany zostać zaszczepiony przeciwko Covid-19. Razem możemy pokonać tego strasznego wirusa, który zakończył już życie ponad 1,6 miliona ludzi na całym świecie.

Przewodniczący partii parlamentarnej Fine Gael Richard Bruton podsumował:

– W tym roku ponad 76 000 naszych obywateli uzyskało pozytywny wynik testu na obecność Covid 19 i niestety ponad 2000 z nich nie przeżyło. Wielu z nich miało traumatyczne doświadczenia związane z intensywną terapią. Szczepionka może nas ochronić i odsunąć ogromną traumę dla pacjentów i ich rodzin. Najwyższy czas zwrócić uwagę na profesjonalne porady medyczne, a nie na echo izb dezinformacji. Kontynuując mycie rąk, unikanie zatłoczonych miejsc, dystans fizyczny i noszenie zasłon twarzy może nam pomóc, tylko szczepionka może to wyeliminować.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Polska-IE: Udostępnij
Taoiseach musi zreal
Wspólne Polaków Ko
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian