Fianna Fáil przejdzie modernizację?

Władze naczelne ugrupowania rządzącego zwrócą się wkrótce do swoich członków, o wyrażenie opinii, jak oceniają stan partii w rok po wyborach?

W liście do członków lider ugrupowania Micheál Martin stwierdza, iż należy przeprowadzić taki przegląd, jak i przegląd struktur, aby opracować strategię na nadchodzące lata. Niektóre osoby, z grona przedstawicieli Fianna Fáil, już teraz wyrażają krytyczne opinie o sposobie sprawowania władzy przez premiera, ale mają też wiele uwag co do kierowania partią.

Dlatego szef Fianny, chce, aby podzielono się wszelkimi uwagami, co w konsekwencji przyczyni się do wprowadzenia zmian, o ile tych członkowie ugrupowania będą oczekiwać.

Kolejnym powodem, dla którego zdecydowano się na przeprowadzenie przeglądu, są niskie notowania partii Martina, ale i zarzuty, iż pozostaje w cieniu i zapatrzona jest na sposób działania Fine Gael, więc partii, z którą jest w koalicji.

Część członków krytycznie oceniła pierwszy z sondaży, jaki przeprowadzony został w Fianna Fáil, a mówił, iż ugrupowanie ma się całkiem dobrze, chociaż pewne elementy działania, można by zmienić. Była też duża grupa, której odpowiada obecny układ sił w parlamencie, a i dobrze oceniają współpracę z Fine Gael, jednak głosy rozkładają się prawie po połowie, co stało się impulsem do szerszego opracowania.

Najbardziej niezadowoleni są członkowie Fianna Fáil, którzy podczas ostatnich, lutowych wyborów, stracili swoje poselskie i senatorskie fotele, a mają też wiele pretensji do swojego szefa, iż prowadzi ugrupowanie w złym kierunku.

Pojawiły się też głosy, że Fianna Może być wchłonięta lub zmarginalizowana przez Fine Gael, więc należy podąć kroki, które uchronią przed takim scenariuszem.

Do oceny sytuacji wybrany został zespół złożony ze zwolenników i przeciwników zmian, a po zakończeniu prac, przedstawi pełny raport na oficjalnym spotkaniu całej partii.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Rząd może dać dod
Jaguar Land Rover za
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian