Federacja budowlańców wzywa rząd do szybkiego uruchomienia inwestycji państwowych

Federacja Przemysłu Budowlanego (CIF) jest przekonana, iż najlepszym sposobem na pobudzenie gospodarki po okresie blokady, stanie się szeroki front robót budowlanych.

Wg CIF ważne jest, aby rząd nakreślił priorytety budowlane, a w tych ujął inwestycje istotne społecznie, więc zwiększył tempo finansowania tych przedsięwzięć, co z kolei przełoży się na uruchamianie kolejnych sektorów gospodarki. Budownictwo od zawsze uważane było za siłę napędową gospodarek, więc dokładnie tak samo będzie, teraz kiedy kraj pogrążył się w nieodczuwalnym jeszcze kryzysie.

Inwestycje budowlane, które zawarte zostały w Narodowym Planie Rozwoju i Projekcie Irlandia 2040, powinny być uruchamiane już teraz, dodają przedstawiciele Federacji Przemysłu Budowlanego, gdyż takie działanie pobudzi wszystkie branże kooperujące z budownictwem.

Dyrektor generalny the Construction Industry Federation Tom Parlon powiedział:

– Przemysł budowlany odgrywa istotną rolę w stymulowaniu ożywienia gospodarczego w Irlandii poprzez przywracanie ludzi do pracy oraz dostarczanie mieszkań i infrastruktury komunikacyjnej, oraz przemysłowej, co pomoże krajowi w przejściu przez tę pandemię.

Ministerstwo Budownictwa zezwoliło na powrót sektora budowlanego do pracy po 18 maja, ale do tej pory, nie potwierdzono jeszcze, czy budowlańcy powrócą na dotychczasowe budowy, czy przeniesieni zostaną na inne, które odpowiadają potrzebom społecznym, więc finansowane są z budżetu państwa.

Bogdan Feręc

Źr: CIF

Polska-IE: Udostępnij...
Nie jest pewne, czy
Lufthansa wznawia lo
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish