Faza trzecia – „nadchodzi słodka chwila zmian”

Na konferencji prasowej premier Leo Varadkar poinformował o przyspieszeniu odmrażania kraju, co jest wynikiem szeregu konsultacji, jakie przeprowadził jego rząd.

Wczorajsza konferencja prasowa nie była dla nikogo zaskoczeniem, ponieważ premier Leo Varadkar potwierdził tylko wcześniejsze doniesienia, że kraj przyspiesza, co pozwoli, na szybsze niż planowano, znoszenie ograniczeń. Rząd wydał więc rekomendację, by trzecia faza rozpoczęła się 29 czerwca, a ta charakteryzować się będzie wieloma zmianami. Leo Varadkar: dodał, że informacja o zmianach, która pojawia się na tak wczesnym etapie, jest skierowana do wszystkich, którzy potrzebują przygotować się na ponowne otwarcie, czyli głównie do biznesu.

29 czerwca otwarte zostaną wszystkie zakłady fryzjerskie, miejsca kultu, kościoły, obiekty sportowe, chociaż w tym przypadku będzie mogła znajdować się na nich ograniczona ilość osób, ale swoje drzwi otworzą również siłownie, sale ćwiczeń i obiekty rekreacyjne. W pomieszczeniach jednocześnie znajdować się będzie mogło do 50 osób, natomiast na wolnym powietrzu grupy uczestniczące w jednym wydarzeniu, liczyć mogą do 200 osób. We wszystkich przypadkach obowiązywać ma jednak dystans społeczny, a do zapowiadanej fazy trzeciej, wejdą zasady z fazy czwartej.

Premier Varadkar prosił też o zachowanie bezpiecznej odległości dystansowej 2 metrów i stosowanie środków ochrony osobistej, w tym maseczek, rękawiczek i odkażaczy.

Decyzja o przyspieszeniu uruchamiania kraju, podjęta została, i co istotne nadano jej status obowiązującej, po konsultacji z Narodowym Zespołem Zdrowia Publicznego i z naczelnym lekarzem kraju.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
Oazy wolności
Domniemany zabójca
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish