FATALNA WPADKA BRAMKARZA W LIDZE EUROPY

W czwartek 12 grudnia miała miejsce ostatnia, szósta kolejka Ligi Europy. Wiele znanych firm do końca walczyło o awans do fazy pucharowej.

My jednak przyjrzymy się grupie F, a konkretnie spotkaniu Eintrachtu Frankfurt z Vitorią Guimaraes. Ekipa z Portugalii grała już tylko i wyłącznie o honor – zespół Eintrachtu zaś miał już wraz z Arsenalem zapewniony awans. Drużyna z Portugalii objęła prowadzenie w 8 minucie. Jednak już 23 minuty później miał miejsce błąd, który nie ma prawa zdarzać się na takim poziomie – otóż bramkarz gości Miguel Silva tak niefortunnie próbował złapać piłkę, że ta wyślizgnęła mu się z rąk i wpadła mu za kołnierz. Na jego szczęście w drugiej połowie Guimaraes zagrało tak, że zdobyło dwa gole i odniosło zwycięstwo 2-3, które dało im satysfakcję.

Na pocieszenie można powiedzieć, że większe gwiazdy bramkarskie miewały chwilę słabości.