Fantazje Sinn Féin zrujnują kraj

Kiedy Sinn Féin na krajowej konwencji partii przedstawiło swój projekt budżetu na 2022 rok i lata kolejne, z całą pewnością można było powiedzieć, że jest wręcz idealnym dla podatników.

Wg Mary Lou McDonald, jej partii uda się wszystko, bo zarówno obniżenie podatków, chociaż niektóre trzeba będzie podnieść, jak i wprowadzenie ulgi czynszowej, więc niektórzy z najemców, zyskają 1500 € rocznie. Jakby tego było komuś mało, Mary zapowiada, że pracować będziemy 65 lat i szlus, więc mamy się cieszyć i zagłosować, by odebrać władzę Fianna Fáil oraz Fine Gael.

Sinn Féin zwiększy przy niższym opodatkowaniu wydatki, ale te zrównoważy, bo podniesie niektóre z nich, a jednocześnie wprowadzi moratorium na podwyżki czynszowe i co bardzo ważne, budować będzie tanie domy, po kosztach, czyli o ile budżet nie będzie na tym zarabiał, to będzie tracił.

Idąc dalej, partia Mary Lou McDonald, proponuje też obniżyć koszty utrzymania dzieci, więc z budżetu finansować lwią część usług, czyli żłobki, przedszkola i nauczanie podstawowe oraz średnie, a zrobi to poprzez obniżenie podatków i podniesienie niektórych. Tu mała ciekawostka, bo posiadacze potomstwa, zapłacą za jego utrzymanie o 2/3 mniej.

Sinn Féin chce też znacznie zwiększyć nakłady na służbę zdrowia, czyli zatrudnić większą ilość lekarzy oraz pielęgniarek, a koszty, także likwidacji list oczekujących, pokryje z obniżek podatków i podniesienia niektórych.

Największa partia opozycyjna chce również walczyć z rosnącymi kosztami życia, więc i tu ma rozwiązanie, czyli wprowadzi moratoria, ograniczenia i sama w jakiś sposób pokryje różnicę, prawdopodobnie poprzez obniżenie podatków i podwyżkę niektórych.

Ileż jeszcze razy przyjdzie mi powiedzieć, że populistyczna partia Sinn Féin, co już teraz widać gołym okiem, gdyby tylko urealniła swój obecny program, nie trzymała się fantazji ekonomicznych i pustosłowia, jakim karmi mieszkańców wyspy i tak wygra kolejne wybory, więc nie będzie musiała tłumaczyć się z niespełnionych obietnic. W innym przypadku upadek królestwa Mary Lou McDoland widzę szybki, a kamienie i pałki, na głowy rządu Sinn Féin, spadać będą ze wszystkich stron, za sprawą obniżenia podatków i podniesienia niektórych.

Bogdan Feręc

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Zagrożonych jest 10
Możliwe są niedobo