Fałszywe dziesiątki

An Garda Siochána wydała ostrzeżenie, a w tym informuje, iż w Irlandii pojawiły się fałszywe banknoty o niskich nominałach.

Wcześniej niezwykle rzadko dochodziło do takich sytuacji i częściej słyszeliśmy o fałszywych banknotach, które miały nominały 50 i 100 euro, czasami zdarzały się też dwudziestki, ale także raczej sporadycznie.

Obecnie, jak twierdzi Garda, fałszerze prawdopodobnie uznali, iż bardziej nieostrożni jesteśmy, posługując się pieniędzmi o niskim nominale, więc wpuścili do obiegu banknoty symbolizujące wartość 10 €.

Najwięcej falsyfikatów o nominale 10 € przejęto w Cork, ale bezwartościowe papierki (pieniądze), krążą po całym kraju. Aktualnie policjanci z Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej mówią, że przejęli kilkanaście fałszywych dziesiątek, jednak prawdopodobnie, większość z posiadaczy falsyfikatów, nie zorientowała się, że mają je w portfelach.

Garda apeluje więc do społeczeństwa, ale również do sprzedawców, aby kontrolowali wszystkie banknoty, jakie trafiają do ich rąk, a odnalezienie fałszywego banknotu, zgłaszali policji. Wiedza na temat falsyfikatów pomoże funkcjonariuszom ustalić źródło ich pochodzenia, co może doprowadzić do ujęcia sprawców tego przestępstwa.

Wszelkie sprawy związane z ujawnieniem fałszywych banknotów, można zgłaszać na dowolnym posterunku policji w całym kraju lub napotkanemu patrolowi Gardy.

Bogdan Feręc

Źr: Garda

Polska-IE: Udostępnij
Sinn Féin się nie
Wielkanocny Guinness
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish