Fałszywa pandemia ma zastraszyć ludzi

Nowa fala ograniczeń przyczyniła się do wzrostu zaniepokojenia społeczeństwa, ale i rośnie wykładniczo niechęć do ich przyjmowania.

W najnowszym opracowaniu Kantar Worldpanel czytamy, że rosną podziały społeczne wśród osób zaszczepionych i tych bez szczepień, ale jednocześnie, obie grupy zaczęły mocno ignorować zalecenia rządu. Są też osoby, a odsetek jest istotny, które wcześniej przyjęły szczepionki, jednak zaznaczają, że nad trzecią dawką, mocno się zastanowią.

Zapowiedzi i decyzje rządu, są też iskrą zapalną dla przeciwników szczepień i wprowadzanych ograniczeń, a są osoby, które uważają, iż „pandemia jest fałszywa, natomiast Covid, został stworzony, by szerzyć strach”.

Te słowa powiedziała jedna z nauczycielek, która reprezentować ma szerszą grupę edukatorów, a uważają oni, że pandemii nie ma. Grupa jest też przekonana o niewłaściwym podejściu rządu do zmuszania dzieci do noszenia masek i dodają, że może być to równoznaczne z wykorzystywaniem dzieci. Współorganizatorka grupy TeenHard Lynda Kennedy, już na wiecu przed GPO w Dublinie zwracała uwagę na tę kwestię, a podkreślała kilka razy, że pandemia jest fałszerstwem obliczonym na zastraszenie.

Co ważne, opinia ta trafiła do części społeczeństwa, więc zgadzają się ze słowami nauczycielki, ale są też osoby, które całkowicie odrzucają pogląd Pani Kennedy. Jest jeszcze jedna grupa, która do tej pory, nie miała zastrzeżeń do słów wypowiadanych w zakresie koronawirusa przez rząd, ale zaczęli się zastanawiać, czy prawdą jest przekaz płynący z kół rządowych, czy może opinie innych osób?

Bogdan Feręc

Źr: Sunday Independent/Kantar

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
To jest wojna gabine
Jysk rozwija swoją
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська