Facebookowe komentarze sponiewierały premiera

Informacja o przyjęciu migrantów z Malty rozzłościła wiele osób w kraju, czemu wyraz dały na facebookowych forach, jednocześnie wskazując, że w Irlandii mamy już problem z dużą ilością osób bez dachu nad głową.

Mówiono we wpisach, że to wręcz „obrzydliwe”, jak postępuje gabinet Varadkara, który nie umie poradzić sobie z wewnętrznym kryzysem mieszkaniowym, a przyjmuje dodatkową ilość osób, którym trzeba zapewnić domy. „Wiemy przecież, iż obecnie w Irlandii jest prawie 10.000 bezdomnych, więc w tym zakresie, jest sporo do zrobienia”, mówił jeden z komentarzy i przyznać trzeba, że należał do bardzo łagodnych.

Rządowi wytykano również, że zakwaterował się osoby, które utraciły mieszkania w hotelach i pensjonatach, nie robiąc właściwie nic, by kraj wyszedł z kryzysu mieszkaniowego. Część wpisów skupiła się też na ministrze budownictwa Eoghanie Murphy, któremu zarzucano bezradność i niemoc w realizacji zapowiedzi budowlanych.  

Mówi się też, że to dziwne zachowanie gabinetu, który przyjmuje do siebie ludzi, a ci nawet nie pojawili się blisko wyspy, co chyba najbardziej złości przeciwników przyjmowania imigrantów.

Irlandia w ostatnich dniach zgodziła się na przyjęcie kilku osób z dwóch statków ratowniczych, które na Morzu Śródziemnym uratowały uchodźców, a Malta odmówiła przyjęcia uciekinierów z Libii. Ogółem na statkach znajdowało się 49 osób, a osiem państw zadeklarowało, iż przyjmie ich do siebie, nadając status azylantów. W tym gronie znalazła się również Irlandia, która znana jest z takich działań już wcześniej.

Facebook nadal wrze i nie wydaje się, aby przez takie postępowanie, gabinetowi Leo Varadkara wzrosło poparcie, ponieważ rodowici mieszkańcy wyspy, zmęczeni są kryzysem mieszkaniowym, a i brakiem istotnych działań w kierunku jego rozwiązania, co jest główną przyczyną tak krytycznych wpisów.

Bogdan Feręc

Źr: Facebook

Znajdź nas:

Jan Włodzimierz Bre
Irlandia zaostrzy pr
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn