Facebook zablokuje przeciwników szczepionek

W związku z inicjatywą, jak powstała w szeregach Fine Gael, Facebook poinformował, iż przychyli się do prośby posłów i zablokuje strony nawołujące do odstąpienia od szczepień ochronnych.

Środki, jakie już wkrótce wprowadzone zostaną na terenie Republiki Irlandii, mają na celu walkę z grupami przeciwników szczepień, a te na swoje pole walki wybrały Internet i najbardziej popularne media społecznościowe. Facebook Ireland poinformował jednocześnie, iż zablokuje wszelkie reklamy i teksty, które rozprzestrzeniają fałszywe informacje na temat szczepień.

Co może zastanawiać, do określenia, czy reklama lub wpis jest fałszywy, lub wprowadzający w błąd, użyty zostanie specjalny algorytm, który oceni zawarte w nich informacje.

Akcja posłów Fine Gael i samego Facebooka wpisuje się w inicjatywę UNICEF, która promuje szczepienia ochronne, a jednocześnie pokazuje dane o dramatycznym wzroście zachorowań na choroby zakaźne.

Wg UNICEF ilość zachorowań na odrę w przypadku Irlandii wzrosła w ubiegłym roku o 250%, natomiast na świnkę zachorowało w kraju o 540% osób więcej. Dane UNICEF-u potwierdza nasze rodzime HSE, które prowadzi szczegółowy rejestr chorób zakaźnych w kraju.

Bogdan Feręc

Źr: Facebook/Fine Gael

Znajdź nas:

Czy te lody trafią
Droga podróż do UK
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn