Facebook się rozszalał

W ostatnim czasie Facebooka ogarnęło szaleństwo standaryzacji i blokuje wszystko, jak leci.

Niedawno pojawiła się na portalu informacja, iż redakcja udaje się na łono natury, co zostało opatrzone zdjęciem, w opinii męskiej części redakcji, całkiem atrakcyjną kobietą zażywającą kąpieli słonecznej w stroju topless, ta była tyłem do fotografującego, więc nie było tam widać nic, poza nagimi plecami i dołem stroju bikini.

Tym razem Facebook poszedł o krok dalej i uznał, że post z 31 sierpnia 2015 roku, a data nie jest pomyłką, narusza „ichnie” zasady dotyczące przemocy i usunął go mocą swoją.

Oczywiście, jak miało to miejsce wcześniej, zgłosiłem post do weryfikacji, ale wg Facebooka, żołnierze nazistowskiej armii, którzy łamią szlaban na polskiej granicy, łamią również zasady Facebooka.

Żałuję, że Facebooka nie było 1 września 1939 roku, bo może Polska uniknęłaby niemieckiej okupacji, gdyż ta mogłaby naruszyć standardy tego medium.

W każdym razie, słowo do weryfikatorów, bo musicie się trochę podszkolić z historii oraz widoku przemocy, a z jaką tutaj mamy do czynienia, stosowana jest wobec infrastruktury drogowej. Czy następnym razem zablokujecie post ze zdjęciem, na którym człowiek idzie ulicą? W końcu depcze brudnymi buciorami taką samą infrastrukturę drogową.

Tak wygląda zablokowany post:

Bogdan Feręc

Podziel się:

Na marginesie błęd
FBI sprawdza Lisę S
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn