Facebook rozważa ukrycie liczby polubień pod postami

Facebook rozważa ukrycie reakcji pod treściami wyświetlanymi użytkownikom w tzw. strumieniu aktualności w serwisie – informują media, które oceniają, że to kolejny pomysł społecznościowego giganta na poprawę komfortu psychicznego użytkowników.

Serwis Tech Crunch, który jako pierwszy poinformował o sprawie, wskazał, że podobną funkcjonalność Facebook testuje obecnie na swojej platformie fotograficznej Instagram w siedmiu krajach (m.in. we Włoszech, Brazylii i Kanadzie). Zamiast liczby polubień pod postami wyświetlane są jedynie pseudonimy znajomych, którzy wcisnęli „serduszko” pod danym zdjęciem, a celem takiego ograniczenia jest zminimalizowanie negatywnego oddziaływania na psychikę użytkowników, spowodowanego wzajemnym porównywaniem się i rywalizacją o liczbę polubień wśród osób korzystających z serwisu.

Możliwość wprowadzenia takiej opcji w głównym serwisie Facebooka odkryła specjalistka z dziedziny inżynierii wstecznej Jane Manchun Wong. Według niej prototyp implementacji takiego mechanizmu można znaleźć w wersji aplikacji Facebooka na Androida.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Facebook w odpowiedzi na pytania Tech Cruncha potwierdził, że firma istotnie planuje testy obejmujące ukrycie liczby reakcji pod wpisami widocznymi w strumieniu aktualności. Podkreślono jednak, że obecnie funkcja ta nie jest dostępna dla użytkowników. Przedstawiciele koncernu Marka Zuckerberga odmówili również serwisowi wglądu w wyniki testów ukrywania polubień na Instagramie, jak i ujawnienia szczegółowych planów dalszych działań w ramach programu testowego.

Tech Crunch wskazuje, że oprócz deklarowanej motywacji Facebooka towarzyszącej testom nowej funkcjonalności, koncern może kierować się także innymi względami. Zdaniem serwisu niepokazywanie liczby interakcji pod postami może też pomóc w ukryciu spadającej popularności flagowej usługi Facebooka, którego użytkownicy przenoszą swoją aktywność do innych aplikacji. Jak zauważa TC, widoczność treści z niewielką liczbą polubień czy innych reakcji może wpływać na chęć szybszej rezygnacji z korzystania z serwisu przez osoby posiadające w nim swoje profile.

DlaHandlu.pl>>>

Polska-IE
Spotkanie premiera z
Mlekovita swoim zasi
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish