Facebook daje możliwość pracy poza Irlandią

Władze medium społecznościowego Facebook ogłosiły, iż pracownicy biurowi tej firmy, bez problemów mogą przenieść się do innego państwa w Europie, gdzie funkcjonuje biuro Facebooka, by tam wykonywać powierzone im obowiązki.

Zapowiedź padła z ust Marka Zuckerberga, że pracownicy z Irlandii, wkrótce doczekają się wprowadzenia tej zmiany i będą mogli pracować w „dowolnym” kraju europejskim, w tym w Wielkiej Brytanii. W Irlandii Facebook zatrudnia około 3000 pracowników biurowych w Dublinie, a to m.in. ta grupa, będzie miała możliwość wyboru miejsca pracy i będzie mogła zmienić miejsce zatrudnienia.

Na początku Facebook zaproponuje swoim irlandzkim pracownikom zatrudnienie w siedmiu państwach europejskich i w Wielkiej Brytanii, ale nie wyklucza, że rozszerzy tę listę o kolejne państwa, o ile zajdzie taka potrzeba.

To duża zmiana w postępowaniu giganta mediów społecznościowych, gdyż do tej pory, Facebook wymagał, aby pracownicy, którzy wykonują swoje obowiązki zdalnie, pracowali w kraju zamieszkania, co wiązało się z kwestiami podatkowymi i prawem pracy. Zmieniające się przepisy krajowe, pozwoliły na wprowadzenie zmian w regulacjach wewnętrznych firmy, a to otworzyło, obecnie jeszcze tylko Europę, przed pracownikami Facebooka z Irlandii.

Takie same propozycje mają miejsce również w przypadku innych firm technologicznych, bo i Apple zapowiada, że na początku ich pracownicy z USA, będą mogli pracować zdalnie z Kanady, a następnie prawdopodobnie w innych krajach.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
USA ostrzegają Wiel
Szwindel na dużą s
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian