Europarlamentarzysta domaga się oceny zachowania Phila Hogana

„Przewodnicząca Von Der Leyen musi stwierdzić, czy zostały naruszone zasady postępowania Komisji”, powiedział Chris MacManus, poseł do Parlamentu Europejskiego

Eurodeputowany z Midlands Northwest uważa, że ​​„niepokojące” zachowanie Hogana postawiło Von Der Leyen w trudnej sytuacji. Chris MacManus, poseł do Parlamentu Europejskiego z Sinn Fein, zwrócił się do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli Von der Leyen o szczegółowe zbadanie, czy zachowanie komisarza Phila Hogana jest sprzeczne z kodeksem postępowania Komisji.

Europoseł ze Sligo dodał, że ostatnie doniesienia mają bardzo negatywny wpływ na to, jak obywatele Unii Europejskiej postrzegają Komisję Europejską i jej pracę. 

Poseł parlamenty Europejskiego Chris MacManus:

– Napisałem do przewodniczącej Von der Leyen, aby wyrazić zaniepokojenie, że ostatnie działania komisarza Phila Hogana mogą być sprzeczne z art. 2.5 Kodeksu Postępowania Komisji Europejskiej, ponieważ mógł on działać w sposób, który niekorzystnie wpływa na odbiór opinii publicznej o jego uczciwości i godności sprawowania jego urzędu. To bardzo niepokojące szkody wyrządzone zarówno opinii publicznej, Komisji Europejskiej i instytucjom UE. Świadczy o tym fakt, że sondaż przeprowadzony w weekend wskazał, że 75% osób uważa, że ​​komisarz Hogan powinien ustąpić. Rzeczywiście, nawet Taoiseach i Tánaiste uważają, że powinien rozważyć rezygnację ze swojego stanowiska. Poprosiłem przewodniczącą Von der Leyen o przyjrzenie się tej sprawie i jestem pewien, że jej priorytetem będzie ochrona integralności Komisji Europejskiej. Poprosiłem również panią Von der Leyen o wyjaśnienie jej stanowiska w tej sprawie w drodze publicznego oświadczenia.

Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
Sinn Féin niepokoi
Rząd nie może blok
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian