Emerytalny „koń trojański”

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Ostatnie oszustwo pokazuje, że partie rządowe nie żyją w obliczu emerytury państwowej w wieku 65 lat – powiedziała liderka Sinn Féin Mary Lou McDonald.

Szefowa Sinn Féin i posłanka Mary Lou McDonald określiła rządowy państwowy plan emerytalny jako „oszustwo” i stwierdziła, że ​​„po raz kolejny pokazuje, że Fianna Fáil, Fine Gael i Partia Zielonych są martwe przeciwko prawu do przejścia na uczciwą emeryturę w wieku 65”.

Przemawiając po rozmowie z premierem Martinem na ten temat, a podczas pytań przywódców partyjnych w Dáil, posłanka McDonald powiedziała:

– Społeczeństwo nie ufa temu rządowi, jeśli chodzi o emeryturę państwową. Wielokrotnie dawali jasno do zrozumienia, że ​​są przeciwni prawu do przejścia na emeryturę z godziwą emeryturą w wieku 65 lat. Teraz używają konia trojańskiego, aby podnieść wiek emerytalny do 70 lat. To oszustwo, aby zmuszać ludzi do pracy do lat siedemdziesiątych tylko po to, by mieć przyzwoity standard życia. Mechanizm odroczenia spowoduje, że rząd odbierze emerytom tysiące euro w postaci wypłat emerytur, do których mają prawo. Ten najnowszy plan jest podstępny, ale pracownicy go przejrzą. Oczywiście, taoiseach czuje się nieswojo, stwierdzając otwarcie i szczerze, że jest przeciwny prawu do przejścia na emeryturę z godziwą emeryturą państwową w wieku 65 lat. Zawsze planem Fianna Fáil i Fine Gael było otwarcie podwyższenia wieku emerytalnego do 67, a następnie 68 Teraz ukradkiem dążą do 70. Sinn Féin jest klarowne w tej sprawie. W rządzie przywrócilibyśmy prawo pracowników do przejścia na emeryturę w wieku 65 lat wraz z odpowiednią emeryturą.  Uważamy, że emerytura powinna zapewnić emerytom dobre i bezpieczne życie, a my wsparlibyśmy to zobowiązanie, zwiększając emeryturę o 15 euro w budżecie, jaki pojawi się w przyszłym tygodniu.  

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Image by <a href=”https://pixabay.com/users/hrohmann-848687/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=707804″>Hans Rohmann</a> from <a href=”https://pixabay.com//?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=707804″>Pixabay</a>

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!