Electric Ireland – nie wyłączy nikomu prądu i nie odetnie gazu

Największy dostawca nośników energii do naszych domów wydał oświadczenie, a w tym zapewnia, że żadna osoba w Irlandii, nie zostanie pozbawiona zasilania, nawet jeżeli spóźniać się będzie z płatnościami.

W chwilach trudnych, jakim jest epidemia koronawirusa, potrzebne są środki, które pokażą wspólnotę na wyspie, więc do działań włączył się też Electric Ireland. W oświadczeniu czytamy, iż dostawca energii elektrycznej dołoży wszelkich starań, by wszyscy jego klienci zabezpieczeni byli w zasilanie, a i zapewnia, że niezależnie od zagrożenia, pracownicy Electric Ireland, nadal będą pracować na rzecz mieszkańców Republiki.

Pełna treść oświadczenia:

Świat, jaki znaliśmy, zmienił się gwałtownie w ciągu ostatnich tygodni, gdy Irlandia odnotowała pierwsze przypadki Covid-19. My w Electric Ireland chcemy zachować normalne usługi, o ile jest to możliwe w tym czasie. Zdajemy sobie jednak sprawę, że wielu naszych klientów może lękać się lub mieć trudności finansowe w nadchodzących tygodniach. W rezultacie wdrożyliśmy szereg inicjatyw, które, mamy nadzieję, pomogą rozwiązać niektóre z tych obaw;

  • Po pierwsze, zawiesiliśmy obecnie odłączenia prądu. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, jest zaniepokojony płaceniem rachunku, prosimy o kontakt z nami na wczesnym etapie, a my obiecujemy wyrozumiałość, i będziemy współpracować z nimi, aby znaleźć rozwiązanie.
  • Ogłosiliśmy już obniżki cen do 100 EUR rocznie, zanim kryzys zaczął się w Irlandii. Te obniżki cen zaczną obowiązywać w przyszłym tygodniu (1 kwietnia), kiedy to stawki jednostkowe energii elektrycznej zostaną obniżone o 2,5%, a gazu o 11,5%. Oznacza to, że ludzie spędzający więcej czasu w domu będą mniej obciążeni rachunkami za energię niż w innym przypadku. Pod tym względem powinna również pomóc zbliżająca się zmiana czasu, więc i więcej światła dziennego.
  • Świadomi dystansu społecznego, zawiesiliśmy bezpośrednią sprzedaż, a nasi technicy przybędą do Twojego domu lub miejsca pracy tylko za Twoją zgodą na naprawę usterki, lub na zaplanowaną instalację zewnętrzną.  
  • Odczyty liczników nie są dokonywane tam, gdzie nasz pracownik musiałby wejść do domu. W takich przypadkach oszacujemy wykorzystanie klientów w dającej się przewidzieć przyszłości, ale każdy klient, który chce otrzymać dokładny rachunek, może poinformować nas o swoim aktualnym stanie licznika przez telefon lub Internet.
  • Możesz także ograniczyć podróże poza domem do minimum. Najwygodniejszym sposobem zarządzania rachunkiem energii elektrycznej lub gazu jest konto internetowe, w którym – oprócz przesłania odczytu licznika – można również zapłacić rachunek lub doładować licznik energii elektrycznej zgodnie z rzeczywistym użyciem. Aby uzyskać dostęp do konta online, przeczytaj często zadawane pytania lub więcej informacji, odwiedź naszą stronę internetową.

Oprócz tych środków Komisja ds. Regulacji Narzędzi Użytkowych ogłasza tymczasowe podwyższenie awaryjnego kredytu PAYG Gas dla wszystkich klientów PAYG. Awaryjne kredyty wzrastają z 10 do 100 EUR, co pozwoli klientom utrzymywać dostawy gazu przez dłuższy czas, nawet jeśli nie będą mogli kupować kredytu tak regularnie, jak zwykle.

Obecnie pracujemy zgodnie z zaleceniami HSE i najlepszymi praktykami, aby zmaksymalizować bezpieczeństwo naszych pracowników, naszych przedstawicieli i Ciebie – naszych klientów. W rezultacie większość naszych pracowników pracuje teraz zdalnie z biur i minimalizuje wizyty u klientów. Systemy i procesy, które stosujemy w celu zapewnienia ciągłości biznesowej, pomagają im dostosować się do tego „nowego normalnego” środowiska pracy.

Ponieważ mamy opracowane plany awaryjne, nadal świadczymy obecnie wszystkie normalne usługi dla klientów. Jeśli jednak eskalacja problemu Covid-19 spowoduje, że będziemy musieli pracować ze zmniejszoną wydajnością lub jeśli pojawią się opóźnienia w świadczeniu usług, powiadomimy o tym bezpośrednio i z góry dziękujemy za zrozumienie.

Jak wiecie, sytuacja koronawirusa jest wciąż płynna, więc będziemy codziennie sprawdzać najlepszy sposób działania. Ciężko pracujemy, aby zminimalizować zakłócenia dla naszych klientów w tym trudnym czasie i bardzo dziękujemy za współpracę i cierpliwość.

Życzymy Tobie i Twojej rodzinie ciągłego zdrowia i bezpieczeństwa oraz zapewniamy o naszej najlepszej uwadze przez cały czas.


Z poważaniem,

Marguerite Sayers
Dyrektor Wykonawczy, Electric Ireland. 

Opr. Bogdan Feręc

Źr: Electric Ireland

Polska-IE: Podziel się...
Wspólne oświadczen
Szkoła w telewizorz
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish