Ekspert: Lidl jest ważny dla konsumentów, bo inspiruje i edukuje

Marki, które potrafią konsumentom pokazać swoje wartości nie tylko w reklamie, ale również w działaniach, nie mogłyby zniknąć z rynku bez żalu konsumentów, ponieważ budują swoją unikalność. Podobnie jest z markami, które potrafią zbudować swoją rolę w życiu człowieka. Przykładem jest Lidl i jego działania inspiracyjne i edukacyjne wokół gotowania, które pozwalają klientom myśleć o marce długo przed i długo po zakupach w tradycyjnym sklepie – mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Alicja Cybulska, chief strategy officer w Havas Media Group.

– Najnowsza inicjatywa Lidla „zero waste”, czyli stworzenie półki na której znajdą się przecenione o 70 proc. produkty o krótkim terminie spożycia, jest przykładem wyrażania wartości, które przywiązują do marki wymagającego klienta – uważa ekspertka.

Polscy konsumenci coraz bardziej zadają sobie sprawę z bogactwa oferty marek i z tego, że mają z czego wybierać. Aż 82 proc. marek mogłoby zniknąć z rynku ponieważ większość z nich w percepcji Polaków można łatwo zastąpić innymi brandami. Badanie Meaningful Brands 2019 pokazuje, że następuje ogromna zmiana Polaków w kontekście konsumpcji, która coraz częściej staje się manifestacją wartości i postaw. Już 77 proc. respondentów w Polsce woli kupować produkty firm, które podzielają ich wartości, a 38 proc. czasami ma poczucie winy z powodu swoich wyborów konsumpcyjnych. 

DlaHandlu.pl>>>

Podziel się:

Para Prezydencka na
Dzisiaj w południe
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn