Ekspert: Czas zacząć budować e-supermarkety w Polsce

Rok 2019 powinien odbyć się w sieciach handlowych pod jednym hasłem – e-commerce, a w szczególności e-grocery – komentuje dla serwisu portalspozywczy.pl Radosław Kaczmarek, Strategy Director & Partner w firmie Melting Pot.

– Niedawno zakończył się 2018 rok, bardzo ciekawy okres dla sieci handlowych, chociażby dlatego, że był to pierwszy rok obowiązywania zakazu handlu w niektóre niedziele. A jaki będzie 2019 rok? Czego możemy spodziewać się komunikacyjnie, marketingowo i technologicznie po sieciach handlowych? To czego możemy być pewni, to kontynuacji i pogłębiania wielu obowiązujących trendów. Eko, lokalność, polskość, patriotyzm zakupowy. To wszytko pozostanie i będzie „mielone” na dziesiątki sposobów – komentuje dla serwisu portalspozywczy.pl Radosław Kaczmarek, Strategy Director & Partner w firmie Melting Pot. 

– Na stację benzynową będziemy jeździć jeszcze częściej, ale po zakupy spożywcze. Tankowanie paliwa będzie natomiast dla nas niemiłym dodatkiem. Pojawią się mniej lub bardziej udane kampanie reklamowe – dodaje.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Jego zdaniem w branży handlu detalicznego rok 2019 przyniesie wiele tematów dookoła robotyzacji i automatyzacji handlu. A także tego, jak sztuczna inteligencja dobiera za konsumenta najlepsze proporcje schabowego, ziemniaków i surówki na niedzielny obiad. – I na tym skończę wyrokowanie, co przyniesie 2019 rok w branży retail. Wiem natomiast, co powinno być ważne w 2019 roku dla sieci handlowych – mówi ekspert.

– Tak jak przez wiele lat czekaliśmy na rok mobile, aż w końcu on nastał bez pomocy raportów guru marketingu i zaskoczył wielu marketerów, którzy na niego czekali, ale nic nie robili (w przeciwieństwie do konsumentów, którzy po prostu stali się mobile). Tak rok 2019 powinien odbyć się w sieciach handlowych pod jednym hasłem – e-commerce, a w szczególności e-grocery – tłumaczy.

– Czas na serio potraktować to hasło i na poważnie zacząć budować e-supermarkety w Polsce. Obecny stan e-grocery jest w Polsce na bardzo niskim poziomie, poczynając od komunikacji marketingowej (której praktycznie nie ma), poprzez poważne potraktowanie doświadczenia zakupowego konsumenta w e-sklepie, budowaniu wartości dodanej, na dostawie i usługach dodatkowych kończąc – podkreśla.

– Patrząc na polski rynek tylko jeden podmiot – Frisco.pl, działający tylko w Warszawie supermarket online, robi w tej kwestii nieco więcej niż inni. Pozostali „mocni” gracze w tej kategorii tacy jak Tesco czy Auchan są daleko w tyle. A to za mało, aby zbudować rynek i nakłonić Polaków do e-supermarketów, jak to się stało z innymi branżami – bo Polak kupuje już prawie wszystko poprzez internet. A to „prawie” robi tutaj wielką różnicę – mówi.

Całość na portalspozywczy.pl

DlaHandlu.pl>>>

Znajdź nas:

Rozwijaj swoją firm
Problem systemu socj
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn