Eir pobrał dwukrotność rachunków

W tym tygodniu doszło do nieprzyjemnej sytuacji i część klientów firmy telekomunikacyjnej Eir, została obciążona rachunkami w podwójnej kwocie.

Eir już przeprosił za zaistniałą sytuację, rozpoczął też proces zwracania nadpłat, a jednocześnie stwierdził, iż problem wyniknął ze względu na błąd techniczny systemu pobierania opłat. Najczęściej podwójnym pobraniem należnych kwot obciążeni zostali klienci używający w Eir internetu szerokopasmowego, ale też korzystający z rozmów telefonicznych i pakietów telewizyjnych.

Jak informuje Eir, problem dotyczył ok. 3000 klientów, którzy natychmiast po zauważeniu usterki zostali poinformowani o błędnym obciążeniu ich kont.

W oświadczeniu, jakie opublikował Eir, czytamy:

Przyczyna tego problemu została zidentyfikowana i jest naprawiana. Klienci otrzymają zwrot pieniędzy tak szybko, jak to możliwe, bez konieczności podejmowania jakichkolwiek działań. Klienci, których to dotyczy, są kontaktowani za pośrednictwem wiadomości tekstowych lub powiadomień e-mail w sprawie problemu i kroków podjętych w celu przetworzenia zwrotu pieniędzy. Eir szczerze przeprasza za wszelkie spowodowane niedogodności i chce zapewnić klientów, że podejmowane są natychmiastowe działania w celu naprawienia błędu. Klienci z pytaniami lub wątpliwościami mogą skontaktować się z dedykowanym zespołem wsparcia Eir pod numerem 1901.

Bogdan Feręc

Źr: Eir

Photo by Maxim Ilyahov on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Gwałtowny wzrost cz
Komuś zależy na po